Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok

    Szüleimnek 4éve összeraktam 1 gépet, ami kb 1 hete állandóan újraindul, egyre gyakoribbak lettek a mindenféle hibaüzenet nélküli újraindulások, mintha simán lenyomnák az áramot, aztán 2 napja teljesen meghalt, be se kapcsolt, vagyis a ventik felpörögnek de nincs kép, kiszedtem az elemet és vissza raktam, (ez régi szokásom hiba esetén) fel is támadt a gép default biossal, beállítottam a dátumot stb de ép hogy bekapcsolt rá 5 percre már indult is újra... kicseréltem a tápot, volt itthon 1 nem használt a fiokba, azzal tesztelgetem terhelés alatt is, fél óráig nem volt gond, visszaadtam a gépet szüleimnek, de már tegnap szolt apám hogy megint újraindult, ma már 5 percenként újraindulgat... Alaplapra tippelek. De gondoltam azért megkérdem itt hátha van más ötletetek? és ne vegyek feleslegesen másik lapot... Esetleg talán ram, de szerintem azok nem döglenek be, újratelepítés esetleg megoldaná, csinálhat ilyen hibát a win? utálok telepíti ha nem muszáj nem csinálom...

    Asrock H81M-DGS R2.0
    G1840
    2x4Gb 1333 kingston ddr3
    120GB Kingston v300 SSD HDsentinel 100/80

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz batman. #40516 üzenetére

    Egy öreg 350W-os FSP-t pontos típust most nem tudok mondani, de azóta már 3 táppal is probáltam,mindegyik sima 80+-os, de ehhez a géphez ezek szerintem bőven jók... FSP 350W, Chieftec 500W és Thermaltake TR2 S 450W mindegyikkel újraindul

    Win hibanaplót nem néztem, de soha nem is használtam, pár éve ránéztem de nekem semmit nem mondott, így nem használom, de holnap majd azért megnézem...

    A hőfokokat néztem, még terhelés alatt is tökéletesek 35-50fok

    Memtestet nem néztem mert jelenleg nincs felesleges pendrivom, amúgy is csak egy 120GB-osom van, ami teli is van, azt nem fogom most ezért formázni... de megprobálok valakitől kölcsön kérni 1 kicsit...

    De én 16 év alatt még nem találkoztam meghibásodott rammal, és nem is ismerek olyan embert aki találkozott volna, persze forumokba olvastam már hogy létezik ilyen :)

Új hozzászólás Aktív témák