Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsivagyok0

    csendes újonc

    Sziasztok!
    nemrég (1 hónapja kb) vettem új gépet:
    Asrock AB350M Pro4
    AMD Ryzen 5 1600X + be quite pure rock
    2 x 8 GB Corsair DRR4 3200Mhz CMK16GX4M2D3200C16
    SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
    WD Blue 4TB HDD
    KFA2 GTX1050Ti
    Chieftec 500W
    Zalman Z3 PLUS

    Ami már az elejétől fogva fura volt, hogy a bekapcsoló gomb benyomása után pár mp-ig semmi nem jelent meg a képernyőn, egy kis várakozás után jelent meg a videókártya kis leírása, majd a bios kép, aztán Win7 64 bit boot logo.
    ezekkel nem is volt gond.

    két hete kb jelentkezett olyan problémám, hogy fogta magát a gép, és teljesen váratlanul újraindult vagy kékhalál és azt követően újraindul (DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL amit le tudtam hirtelen olvasni).
    akár terhelés alatt, akár üresjáratban, bármilyen módon.
    Volt hogy 3 nap uptime-ot bírt, semmi baja nem volt, tegnap este egy 2 órás filmnézés közbe 3-szor megcsinálta. (hozzászólás írása közben is bejátszotta...)
    Nyilván nem egy teljes stabilitás teszt, de futtattam rajta 2 órát Prime95-öt, 100%-on pörgött a proci, de nem volt semmi warning vagy error.
    ramokról visszavettem az XMP proiflt, ugyanúgy előfordul.
    Ami furcsa, hogy BIOS alól extrém magas hőmérsékletet látok a CPU-n, ami Windows alól egyáltalán nem látszik. a képeken teljesen üresjárati képek, egy friss újraindítást követően készültek.
    nem látok win alól problémás hőmérsékleti értékeket

    [kép]
    [kép]
    [kép]
    Tudnátok segíteni hogy min induljak el, mit próbáljak meg? Szoftveres gondom lesz, vagy hardveres ?

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák