Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz butyu #44722 üzenetére

    Ott gyanítom a negyvenöt méter a gond. Nálam az új vezeték négy vastag, szigetelt alusodrat, átfeszítő sodrony nincs, állítólag újabban már nem használnak, de csak kb 15 métert kell áthidalnia. Lehet, hogy akkora távon már nagyon belengene az alu magában nyáron, mikor igencsak megnyúlik. Nálam is új a szekrény, dupla, két óra van benne az utcafronton, házfalon kívül. Egy ad-vesz okos a három fázisnak (ezt még májusban hozták, mert akkor járt le a korábbinak valami életkora és akkor mindenhova ad-vesz órát tettek, ha van napelem ha nincs), távleolvasást is tud, meg a H tarifának egy nem okos, nem távleolvasós egy fázisú, de két fogyasztásmérő cellával. Az egyikkel mér nyáron (április 15 és október 15 között, ez a csúcsidős érték), a másikkal télen, mint csúcsidőn kívüli mérés. Ma volt az első leolvasásom a H tarifáról.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • nimfas

    addikt

    válasz butyu #44722 üzenetére

    Szia,

    Regisztrált szerelő vagyok.
    A 45 méter a gond, 35 méter a max ameddig légkábelt húznak, de ez persze csak az oszlopközt jelenti.
    Ha megvan a területgazda telefonszáma én azért tennék egy próbát, hogy mit szólna a segédoszlopos megoldáshoz. Tehát valahova a saját telkedre egy hitelesített segédoszlopot "elültetni". Még mindig sokkal olcsóbb, mint a földkábeles megoldás. Nem szép, de olcsóbb. Nagyjából 100eFt egy betongyámos oszlop, plusz munkadíj.
    Egy földkábeles mérőhely anyaga 3-400eFt, plusz még a házhoz is el kell vinni az áramot 2x. (nappali és H-tarifa)

    Egy próbát én tennék.
    De mindenesetre fura, hogy a regisztrált szerelőd nem ajánlotta fel. :D

Új hozzászólás Aktív témák