- Stratégiai partnerséget kötött a HPC-piacon a Fujitsu és az AMD
- Három oldalról üveggel határolt minitorony huppant le az Antec tervezőasztaláról
- 240 Hz-et tud az MSI legfrissebb, szuper-ultraszéles gaming monitora
- Sarkköri terepbe olvadó kabátot öltött a Gigabyte Mini-ITX-es AMD alaplapja
- Számításokat is végző HBM memóriára szavazna a Samsung
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Milyen egeret válasszak?
- Calibre, az elektronikus könyvtár
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- SSD kibeszélő
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Stratégiai partnerséget kötött a HPC-piacon a Fujitsu és az AMD
- Már nem fut a régebbi Windowsokon a legújabb Steam kliens
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen monitort vegyek?
-
PROHARDVER!
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
robi-k
őstag
válasz chungey9 #33472 üzenetére
+ #33469Kolondrum
Ha az inverter és a napelem távolabb van, mint 5 méter (épületen belül vezetett kábel) vagy 2 méter (épületen kívül), akkor az 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet - azaz az Országos Tűzvédelmi szabályzat alapján, tűzvédelmi leválasztó kapcsolót kell beépíteni.
Én is előkészítem a ház melletti fedett kocsibeállót napelem panelek telepítésére, kiépítve hozzá a kábelezést az inverter helyétől: a tűzvédelmi kapcsolónak a 230 V táp, és az inverter felé pedig megy a két DC (+ és -) vezeték.
Automata tűzvédelmi kapcsolónak én a LuluElectric LFS-S1-L kapcsolót terveztem be a másik épületen elhelyezendő panelekhez, amely tűzvédelmi kapcsolót a napelem panelek mellett, jól látható helyen kell majd beépíteni.#33481Kolondrum
A döntésnél vedd figyelembe, hogy NAGYON megnőttek a vállalási határidők a HMKE kiépítésére (min. 180 nap, de jellemzően 240 nap), és a szaldóhoz csak akkor tudsz majd csatlakozni, ha addig elkészül a HMKE rendszer, és megkapja a szükséges üzembehelyezési engedélyeket. A szaldó elszámoláshoz történő csatlakozás végső dátuma pedig közismert, 2023.12.31- azaz nincs is igazából sok idő a gondolkodásra...[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest