Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s.bala31

    őstag

    emailben is kértem állásfoglalást a kincstártól napelem rendszer állami támogatásával kapcsolatban. Jött is a válasz:
    "
    Megkeresésére az alábbi tájékoztatást adjuk:

    A gyermeket nevelő családok otthonfelújítási támogatásáról szóló 518/2020. (XI. 25.) Kormányrendelet módosításában (641/2020. (XII.22.) Korm. rendelet 2. alcímének 9. §-ának (3) bekezdésében) foglaltak alapján napelemes rendszer telepítése esetén 2021. június 30-át követően megkötött villamosenergia-vásárlási szerződésben olyan elszámolást kell alkalmazni, amelyben az alkalmazott elszámolási időszaktól függetlenül szaldó nem képezhető és a hálózatba betáplált és vételezett villamos energia mennyisége külön-külön kerül megállapításra.
    Ennek értelmében a 2021. május 1-ig (ezt a dátumot csak példaként írtam nekik, hogy kb akkorára be lehet üzemelni a rendszert ha januárban elindítom a projektet) az áramszolgáltatóval megkötött szerződésben még szerepelhet a szaldós elszámolás, jogosult a támogatási kérelem benyújtására. Ezt követően sem kell a támogatás miatt a szerződést módosítani, azonban a szolgáltató ettől függetlenül módosíthatja a szerződést. Ez ügyben kérem keresse az áramszolgáltatót." Az utolsó mondat érdekes talán, vagyis elvileg szaldóról át lehet térni július 1. után bruttó elszámolásra ha a szolgáltató beleegyezik a szerződés módosításba. Bár nem tudom jól értelmezem-e?

Új hozzászólás Aktív témák