Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tbc2

    tag

    válasz stickermajom #9432 üzenetére

    Ezt egy picit részleteznéd? Az elmúlt időszakban bizonyos időnként fényképezgettem a villanyórámat napon belül (még régi tekerős van, nem tudom "monitorozni" csak fényképezővel. (Apropó, okos villanyórát lehet valami intelligensebb adatgyűjtővel monitorozni? Mondjuk Arduinoval?)), és az jött ki belőle, hogy éjszaka a hűtő megy mint nagyfogyasztó, más nem. Télen megy még a kazán keringetőszivattyúja, meg a Wifi router, de ezek nem nagyfogyasztók. Az áramfogyasztás nagy részét nálunk a mosógép, mosogatógép, szárítógép adja, ritkábban a porszívó, vasaló. Ezeket le tudom mérni konnektorba dugós mérővel, hogy mennyit fogasztanak. A fényképekből az jött ki, hogy éjszaka (ez alatt azt az időszakot értem, amikor mindenki alszik) nem fogy rettenetes mennyiségű áram. Napközben, amikor elvagyunk (mindketten dolgozunk a laptopon, gyerekek iskolában), akkor sem. Este nyilván a lámpák világítanak (ezt megint jól lehet becsülni, 20W x darabszám x óra), a TV megy, stb. stb., de a fogyasztás nagy részét a fent említett nagy háztartási gépek adják. Te most azt írod, hogy ennek ellenére sem ment 25% fölé a helyben elfogyasztott áram mennyisége, pedig "jókor" indítottad rá őket. Nyilván amikor ezen sorokat írom, akkor is pont megy a mosogatógép, valamint a "jókor" ráindítás is csak az április-szeptember közötti időszak napos óráit jelenti, de nagyon elszomorodnék, ha komolyan odafigyelve is csak 25-30% körülre lehetne feltornászni a bruttó elszámolásnál a helyben elfogyasztott áram arányát (pedig ezt mutatják a számok... :()

    Neked milyen olyan fogyasztód van, ami komoly áramot eszik? Bojler, hőszivattyú, villanytűzhely, stb.? Nagyon soknak tűnik nekem az a 70-75%, ami off-hours fogy...

Új hozzászólás Aktív témák