Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz 313313 #44729 üzenetére

    Nekem kicsivel túl ment az 500k-n a szaki munkadíja és az anyag. Ráadásul úgy, hogy a szekrény jóval többe kerül, mint amit anyagelőlegként elkért a szaki, mert azt a típust nem tudta beszerezni, csak egy drágábbat, de nem terhelte át rám a különbséget. Igaz, ezért az árért nem csak a szekrényt építette ki óra áthelyezéssel, hanem az új kábelezést a régi szekrényig, abban lecserélte a teljes kismegszakítószekrényt, felbővítve egy kétszer akkorára, kétszer annyi megszakítóval plusz Fi relé, meg a H tarifa kábelének elvitele a klímáig, keresztül a pincén. Oda is öt eres kábelt húzott, ha esetleg később bővíteném, ne kelljen újra kábelezni egy 3xi16 A-es bekötésig. Plusz kiépítette a védőföldet is meg rendbe lecserélte a pincébe levezető ezer éves kábelt és rendbe tette a lenti kiselosztó szekrényt is. Azon túl, hogy fél évbe telt és ebben azért az ő késlekedése is benne volt legalább félig mert gyanítom túlvállalta magát, nem panaszkodom. A melót szakszerűen elvégezte, és miután elkezdte, már gyorsan is. Semmi kifogásom nem lehet ellene, pedig nem vagyok könnyű ügyfél. Ha valamit én is meg tudnék csinálni és a villanyszerelés ilyen, csak ekkora melóba nem vágok bele, egyrészt az idő (nekem kb háromszor annyi kellett volna mint neki, részben a spéci szerszámok hiánya miatt), másrészt a hivatalos rész miatt, akkor igencsak lesem, mit csinál a szaki, ott lógok a nyakán és rögtön rászólok, ha valami nem úgy van, ahogy szeretném, vagy ahogy megegyeztünk. Csak három dolgot nem csinálok meg a ház körül: tetőfedés, gázkészülék javítás, bekötés, klíma szerelés (mondjuk a takarítását már igen). Az ilyen szakik „biztonságban vannak”. Mondjuk a tetőfedőkkel rá is faragok minden alkalommal, szerencsére csak tíz-tizenöt évenként kell hívni őket.
    A szolgáltatónak kifizetett tétel a bővítésért a fenti összegen túl volt.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák