Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz tbc2 #10786 üzenetére

    ELMŰ esetén tudok nyilatkozni: A 4. és az 5. között jön létre, és itt lehet gyorsítani nem kicsit (saját tapasztalat).

    Folytatva a listádat:

    6. készre jelentés a telepítő által
    7. csatlakozási díj (CSD) díjbekérő kiküldése az Elmű által (16A alatt ingyenes, felette 36870Ft, ez az új mérő + munkadíj ára)
    8 . CSD befizetés
    9. a befizetés feldolgozása után a szolgáltató kiküldi az új szerződést
    10 . aláírod, visszaküldöd
    11 . beérkezést követően 8 napon belül időpont egyeztetés, majd óracsere
    12. Óracsere, rendszer bekapcs

    Na ezt az egészet egy huszárvágással el tudod intézni. A telepítőd megmondja mikor jelentette készre, akár másnap érdemes elkezdeni telefonálni hogy látják e már (kell azért idő mire iktatják meg egyebek). Ha látják, akkor azonnal generálnak egy CSD díjbekérőt is, ezt e-mailben küldik a telepítőnek vagy neked, de nem kell megvárni, ha a telefonos üfsz látja, akkor már sínen vagy. Ezen a ponton foglalhatsz időpontot bármelyik üfsz-re. Bemész, ott helyben fizetsz, azonnal generálnak is neked új szerződést, amit aláírsz, és le is adsz. A postázgatás meg a feldolgozási idők miatt akár 1 hónap is lehet, így meg 20 perc :)

    Covid miatt ugye most nem lehet beesni az utcáról, ezért én az online felületen elkezdtem scannelni hogy hol van másnapra időpont (miután látta a CSD-t a telefonos üfsz) 30km sugarú körben. Ahol lett, oda mentem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák