Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz LOTR #218 üzenetére

    Amúgy, valaki le tudja írni, hogy milyen lépés után mi következik?
    Az energetikai tanúsítványt még a szar nyílászárókkal kell, ahol majd ő számol egy értéket, hogy milyen nyílászárókat javasol és ehhez milyen (mivel régi radal alu radiátor) levegő-levegő hőszivattyút?
    Majd, ha ez megvan, erről legyen számla, felkeres az ember egy pályázatíró céget, majd a kivitelezői listából választ egy céget a napelemre, egy céget a levegő-levegő hőszivattyúra ( vagy joker céget, ami mindkettőt elvégzi), meg egy céget a nyílászáróra?
    Ha jól értem a pályázati felhívást, akkor az első mérföldkő a 2-es pályázat esetén, hogy megvannak az új nyílászárók. Aztán jöhet a napelem + fűtés?
    Aztán ugye itt van, amit beszéltünk, hogy a pályázat beadását megelőző évben lévő áramszámla. Tehát, ha még idén beadom, akkor ők a 2020 jan 1 - től 2021 dec 31-ig egyik lévő számlák összegét nézik? Ha pedig 2022 január 5-én adom be(vagyis a pályázatíró cég adja be), akkor pedig a 2021 jan1 - 2021 dec 31-ig lévő számlákat nézik?

    Itt gondolom jobban járok, ha azt adom be, amelyiknél többre jön ki a villanyszámla?

    Na de mi van, ha megvan a pályázat, nyertem is, de a nyílászárós csak 2022 novemberben tud jönni, miközben a napelem+fűtés mára kár 2022 márciusban is? Akkor addig nem jöhetne a másik 2 cég? Mi ebben a logika?

Új hozzászólás Aktív témák