Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    Elkezdtem én is filózni ezen a pályázaton. A ház (kevesebb) részben hőszigetelt, de a jó ablakok miatt a csak napelem verzió jöhet csak szóba. Itt kezdődnek a gondjaim. Egyrészt azt írják, hogy a tavalyi fogyasztás a mérvadó a telepítendő rendszer teljesítményével kapcsolatosan. Itt külön nagyon okosak voltak, hogy simán csak 1100-zal osztják a fogyasztást, ahelyett, hogy belevettek volna valami olyat, hogy ha a tavaly fogyasztásom alapján 6,78 panellel fedhető le az igényem, ugyan, 6,5 felett hadd rakhasson már fel az ember 7 panelt, még ha így ez több is, mint a fogyasztása volt, mert így viszont 0,78 panelt NEM rakhat fel. Facepalm. Ez külön szívás, mert az a tervem, hogy ugyan van kombicirkó, de ellenben van villanybojler is, ami jelenleg semmit nem csinál, és így a HMV-t át lehetne terhelni a villanybojlerre. Csak ezt így nem engedik, mert a plafon a tavalyi fogyasztás :( Mindegy, azt gondolom csak lehet olyat, hogy felülméretezett inverter, és saját zsebből beletol az ember még mondjuk +2 panelt az egészbe. A villanyóra a házfalban, süllyesztve van, ezt szabványosítani kéne (+ 3 fázisossá alakítani), többször hallottam olyat, hogy ez azt jelenti, hogy ki kell telepíteni a kerítéshez, hogy kivülről is leolvasható legyen. Ez tényleg így van, vagy csak valami rémtörténet?

Új hozzászólás Aktív témák