Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Korcselmelet

    csendes tag

    válasz kraftxld #5636 üzenetére

    Sikerült nagy nehezem a tartományba léptetnem. Újraindítgatás, tartományból ki-be, aztán valahogy elindult a dolog.

    Ott tartok most, hogy 3 virtuális gépem fut. Egyik a Server2008, és két Win7. Telepítettem egy DHCP role-t, annyit állítottam be, hogy 192.168.1.100-tól 150ig osszon IP-t, innen meg is kapják az címeiket a Win7-esek, Start menü -- Számítógép -- Hálózat alatt mindenki lát mindenkit, ping-ek mennek oda-vissza. Van két user, 'kissbela' és 'nagygeza', ezeket bedobtam egy 'felhasznalo' Group-ba, ezek alatt vagyok belépve a W7es gépekre.
    Egy olyan megoldást szeretnék csinálni (gyakorolni), hogy a server C:\Share mappáját a felhasznalok egy hálózati meghajtóként lássák, és oda tudják pakolni a dolgaikat, valamint automatikusan létrehoznék notepad parancsikont az asztalra.
    [link]
    ennek a gyakorlatnak a 4.2-es pontjától kezdve próbáltam megcsinálni a dolgot a saját "rendszeremre" átalakítva, de semmi sem jött össze.
    Van más megoldási mód, vagy mire ügyeljek, hol ronthattam el a dolgot ?

    Az igazat megvallva egy OKJ-s vizsgára készülök:
    1175-06 Számítógépes rendszerek szoftveres telepítése
    1. vizsgafeladat
    Egy konkrét hálózati operációs rendszer telepítése és konfigurálása, a felhasználók adminisztrációja
    2. vizsgafeladat
    Internetes szolgáltatások telepítése és konfigurálása

    A második vizsgafeladat alatt milyen szolgáltatásokra kell gondolnom ?

Új hozzászólás Aktív témák