Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwgabor

    tag

    Sziasztok. Az utóbbi időben többször is elment a net a suliban, illetve zavar volt a hálózatban. Egy része más jellegű hiba (kompresszor leverte a biztosítékot egy switch környékén :D) de múltkor és ma más volt. Múltkor úgy tűnt, hogy a nálam lévő router zavart be vhogy (switchnek és ap-nek volt bekonfigolva). Windows szerint nem volt elérhető a dns, illetve félig meddig tudtam pingelni, így arra gondoltam h a nálam lévő router hülyült meg (2 hónapig semmi baja nem volt). Ma megint váratlanul elment a net (windows hibakeresése nem tudott mit mondani). Amit tudtam csinálni, hogy megpingeltem a routert, 75%-os veszteséggel. Kihúztam nálam egy (másik) routert ami csak AP volt (linksys, tomato firmware). Majd visszajött a net, de nemtudom h a linksystől vagy magától. A lényeg és a kérdésem, hogy mivel tudom megkönnyíteni a dolgom hibafelderítésnél, megelőzésnél stb? Próbáljak beüzemelni egy nagiost, barátkozzak meg a wiresharkkal? PC küldhet olyan infókat amik megzavarják a hálót? Ha diák csatlakozik wifihez (mert vhogy megszerezte a jelszót), basztathatja direktbe a hálót a telefonjáról? Minden ilyen hibánál csak fel alá rohangálok h melyik hálózati eszköz okozhatja a gondot. Sajnos helyenként kénytelen vagyok routert használni switchnek vagy AP-nak, de elvileg mindegyik rendesen van beállítva. A hálózatunkat kb úgy kell elképzelni h egy sulinetes cisco router, majd a szélrózsa minden irányába egy rakás 5 meg 8 portos switch ami az évek alatt alakult ki.

Új hozzászólás Aktív témák