Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • giigz

    veterán

    válasz #10726912 #33482 üzenetére

    Most figyelj: Amikor alapjarati baja volt a kocsimnak, egy idoben en is gyanakodtam a lambdaszondara, ezert en is lehuztam, es lam nem tortent semmi, ugyanolyan volt minden, ezert el is konyveltem, hogy megvan a hiba, lambdaszonda. Aztan elmentem a szerelohoz, radugta gepre, es kiderult, hogy az egvilagon semmi baja a szondanak, tokeletesen mukodik, azota is. Ja igen, en ha szondat kellene venni, biztos nem univerzalisat vettem volna, hanem a tipusnak megfelelot.
    Az alapjarati motor ha nem lenne jo szerintem tobb lenne az alapjarat, legalabbis nekem tobb volt, mindenesetre mint irtam is, szivosort kompletten vedd le ha tudod, ha nem szerelo, es injektort tisztogasd meg, tomiteseket nezd meg, szivosor tomitest is, alapjarati motort szinten, hogy mukodik e. Gyujtast raadod, kezzel betolod a kis pockot, gazt felhuzod majd elengeded, es ha jo az alapjarati motor, akkor pozicioba fog allni. Tipushiba meg a szivocso nyomas szenzor hibaja, azt is nezd meg. Egyebkent nem tudom gepre lehet-e dugni a kocsid, de az nagyban megkonnyitene a muveletet.
    A hutovel pedig egy jo hutoshoz menj, megcsinalja a lyukat, atmossa a rendszert, ellenorzi a nyomast, ventillatort, hogombat ellenorzi, feltolti fagyalloval es sok ideig nem lesz gond a hutovel. Minden mas megoldas csak takolas, es rossz lehet utana a npyomas, stb. tehat ez egy jo hutos feladata.
    Ja igen bonuszkent a pillangoszelep potmeter is lehet rossz.

  • rob210

    Topikgazda

    válasz #10726912 #33482 üzenetére

    Ha kifejezetten az új szonda óta van akkor én nem kapnám szét az egész befecskendező rendszert emiatt.
    Előszőr megpróbálnám az ecu resetet.
    Ha nem segít a szondát beméretném, én gyanakszom, hogy az olcsó utángyártott szonda áldozatává váltál.
    :R

    Renault power

Új hozzászólás Aktív témák