Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eFeMeR74

    senior tag

    válasz balpeter04 #89197 üzenetére

    Ezt csak nyáron fogod tudni.
    Nálunk a gyerekek pont fenyvesen nyaralnak. Azt tudom, hogy tavaly a Telenor annyira lehalt, hogy a telenor tv nem tudtunk nézni csak hajnali órákban.
    Azért leszek én is kiváncsi mert após megrendelte oda a Yettel Otthon netet.
    Most majd kiderűl, hogy a csúcsban müködik e. Nem tudom mekkora fejlesztést csináltak a múlt év óta.
    Ja a digi netem jobban szuperált a maga 3/3 mint a Telenor.

    MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

  • bociusz

    aktív tag

    válasz balpeter04 #89197 üzenetére

    5G egyelőre csak a fonyódi hajóállomásnál van, Balatonfenyvesen tavaly 4G bővítés volt, újabb frekvenciákat állítottak üzembe. Itt meg tudod nézni, hogy hol van a legközelebbi torony.
    Ahogy nézem, ez a TP-Link Cat6-os, azaz egyszerre csak 2 frekvenciát tud összefogni ("2CA"). A hálózat akár 4 frekvencia összefogását is támogatja ("4CA"), de ehhez egy újabb modem kell, pl. Mikrotik Chateau LTE12. Ha engedi a modem, érdemes csak a legkevésbé terhelt 2 frekvenciára korlátozni a kapcsolatot. Ez valószínűleg vagy a B3+B7 (20+20 MHz) vagy a B1+B7 (10+20 MHz) lesz. Hogy melyik, azt a helyszínen kell kimérni.

    [ Szerkesztve ]

  • bzolika10

    aktív tag

    válasz balpeter04 #89197 üzenetére

    Szia!

    Én is fenyvesen szoktam nyaralni, az alsúbélatelepi részhez közeli részen. Én tavaly egy 3372h 4g stickkel oldottam meg a problémát, ami 40 mbitet tudott csúcsban, 60 at éjjel lefelé. Felfelé kb 30 körül mozgott mindig. Úgy, hogy ezt egy sávon tudta, mivel nincs benne CA. Az MR600-ban, amit most vettél, abban van ca, ezért össze tud fogni két sávot, ezáltal kb dupla akkora sebességet tud majd biztosítani.

    Én nyáron végigmértem a környéket egy 5g képes telefonnal, egy poco f2 pro-val, akkor még nyoma sem volt az 5g-nek fenyvesen, csak Fonyódon és onnét keletre. Cellmappert használtam ,mint sokan mások itt a topikban. [link] Ezzel fel tudod tölteni a saját méréseidet is, hogy mások is láthassák a hálózat minőségét.
    Idei szezonkezdetre lehet, hogy növelik a kapacitását egy pár toronynak 5g-vel, ami az N78-as sávban fog majd működni. Ezek alapján hosszútúvra én olyan antennát javasolnék(persze csak ha kell), ami 698-3800 MHz-es tartományban erősít. Mivel frekvenciatartományok vannak megadva az antenna adatlapjában, nem pedig az, hogy 4g vagy 5g ezért úgymond visszafelé is kompatibilis. A hazai 5g 700-3800MHz közti sávokat használ, a 4g pedig 800 és 2600MHz köztieket. Antenna akkor kell, ha nagyon alacsony a vételi jelszint (-100dBm alatti rsrp) és alacsony jel-zaj arány (alacsony SINR). Infón nektek nem kellett ilyesmit tanulni a HVT "jóvoltából"?

    A mi nyaralónk a 825-ös tornyon lévő cellákra csatlakozik általában, mivel ahhoz van a legközelebb. Ott szinte biztos, hogy van optikai betáp is, mivel pár éve azért túrtűk fel az egész Egri utcát, hogy lefektessék. Ezáltal akár 1.5 gbit is kohozható a hálózatból a megfelelő routerrel.

Új hozzászólás Aktív témák