Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    válasz masterful87 #19010 üzenetére

    Tőlem sokkal nagyobb guruk majd segítenek, én csak mint kezdő amatőr mondanám: én a D3300-at venném, sőt, ha találsz, akkor a D3100-at (nekem utóbbi van). Ez szerintem olcsóbb, a megmaradt pénzen pedig obi és vaku. Főleg, hogy írod, hogy gyakorlatilag mindenre szeretnéd használni:)

    Sok-sok olvasgatás után kiszűrtem, hogy mi az, ami igazén jó minőség még megfizethető áron (ez persze relatív):
    - váznak egy új, pl. D3100, mert még a legprofibb vázzal sem fogsz jobb képeket csinálni, ahhoz igazán profinak kell lenni. Kényelmi funkciókban különbözik leginkább, mit tudsz gombokkal elérni, stb, de a legtöbb dolog hiánya egy kezdőnek vagy amatőr/haladónak épp semmit nem számít. És könnyű és kicsi gép, ami nagyon nagy előny ám
    - a kit obi nagyon korrekt, 18-55 VRII
    - 35/1.8G vagy 50/1.8G obi szerintem mindenkinél kell, hogy legyen, elérhető áron káprázatos minőség
    - 55-200 VR, elérhető áron kitűnő minőség
    - vaku kell: nekem messze az SB400 vált be legjobban, könnyű, kicsi, rettentő sokáig tart a két elem, aránylag gyors, kiváló minőség. Számomra egy "torony" nagyon előnytelen, nincs is rá szükségem, de persze vannak elég jó áron YN-vakuk, ha mégis torony kellene, vagy nagyobb erő, + funkciók

    Szerintem a fenti összeállítás már egy igen korrekt pakk, ami lefed elég sok mindent, és aránylag keveset költöttél, de kiváló dolgokat vettél.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • matyi012345

    őstag

    válasz masterful87 #19010 üzenetére

    Szolgáltatásoknál arra gondolok, hogy pl kihajtható kijelző, programozható gombok száma és helye, melyik jobb fogásra meg hasonlók. A felbontástöbbletet nem fogod tudni kihasználni úgysem ha nem szánsz több százezreket objektívre, video-t te tudod kell-e, HDR mód meg hasonlók max kipróbálod de ha komolyan elkezd érdekelni akkor úgyis gépen fogod összerakni majd és nem bízod a fényképezőre. D3300-ban előny lehet hogy nincs LPF szűrő, bár interferencia alakulhat ki de kicsi az esélye.

    Nekem amúgy volt D5100-am, szerettem benne a kihajható LCD-t viszont a programozható gomb túl közel esett a vaku felcsapó gombjához így 3-4 alkalommal nekicsapattam a kisvakut az infrakioldómhoz. Ilyen apróságokra is gondolj amikor megveszed a gépet.

  • aleister

    veterán

    válasz masterful87 #19010 üzenetére

    Azért kérdeztem a keretet is, mert mondjuk egy D5100+18-105 árából még csak a D5200-es vázad van meg.

    A D3100 felejtős szvsz. 100 alatt kapni már D3200-öt, amiben nagyon jó kis szenzor van. Érzékelőt tekintve ennél jobbra nem lesz szükséged. A 3300-ból már kivették az AA szűrőt. Ez a mostani marketing bullshit.

    A D5200-nek is kezd jó ára lenni.
    A kérdést azt fogja eldöntene, hogy mennyit szánsz az egészre, valamint, hogy hogy állsz a használt cuccokhoz.

    (#19009) gab.m:
    Ugye? :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák