Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz t_a_m_a_s #32804 üzenetére

    Vegyél valami olcsóbb használt milcet másodgépnek. Ha már jó ideje használod, akkor el tudod dönteni kell-e neked a dslr. Most eladod a tükrös rendszered, és lehet hogy egy év múlva rájössz hogy mégis hiányzik, nem váltotta be a milc a hozzá fűzött reményeket.
    Tudom, elég rossz két rendszert tartani, főleg a hazai keresetekkel. Viszont ha nem használod egy évig, később előveszed, akkor sem romlott meg és ugyanolyan jó képeket fog készíteni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Freddy76

    addikt

    válasz t_a_m_a_s #32804 üzenetére

    Jójójó, de Coxert sajnáljuk, mert Kenonja van szegénynek. Ő a lelke mélyén szeretne ide tartozni.

    Magydarab nem, vagyok, csak kövér. Sajnos. De ez változni fog, hétfőtől fogyózom. Minden hétfőtől...

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Kleroo

    veterán

    válasz t_a_m_a_s #32804 üzenetére

    Nálad egyébként fenn-áll az a dolog,hogy a DSLR nagy/nehézkes, család mellett már nyűg cipelni;utómunkára nincs idő?
    Mert ha igen,akkor véleményem szerint jó ötlet egy frankó MILC-re váltani.

    Én legalábbis így tennék,ha a fotózás továbbra is hobbi,viszont egyre inkább nyűg cipelni,és van rá megoldás. :)
    De jelenleg én maximálisan tudok koncentrálni a dologra,és lassan már afelé tendálódok,hogy nem csak hobbifotós. :)

    Egyébként én nem nagyon értem ezt a gyors jpeg mutogatást,max a nyaralós túristaképek mutogatása a család részére. 2-3perc utómunkával is szinte varázsolni lehet a kiinduláshoz képest(És ha nagyon nincs idő,ugyanazt ráhúzni az összes képre). Én nem nagyon adnék ki képet a kezeim közül amit a gép kiköpött jpegben. Rawokat a gépre, szelektálni,és ami jól sikerült azt megcsinálni.
    Szerintem legalábbis a DSLR/jó minőség világához hozzátartozik az utómunka. Végülis a jpeg is csak egy "standard" utómunka.
    Persze az ötlettelen,rosszul komponált képek jó utómunka után is azok maradnak,de azért a maximumra kell törekedni. :)

    szerk: Bár pl az sem egy utolsó,buta ötlet,hogy legközelebbi telócserekor egy Nokia 808-at kéne venni. Így állandóan az embernél lenne egy király minőséget nyújtó cucc,nem csak amikor "fotózni megy" az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Aktív témák