Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sefter

    veterán

    válasz puru #20049 üzenetére

    olvass vissza, pont ezen megy a "vita", hogy melyik az előnyösebb..
    nem mondom , hogy jobb a d90, csak mások az előnyei és a 7D után szerintem jobban kihasználnád azt.

    lehet még kapni újonan

    [ Szerkesztve ]

    Psn ID: sefter_hun

  • Throme

    veterán

    válasz puru #20049 üzenetére

    Itt nagyon futtatják páran a D90-et. Főleg a jó fogást említik, van aki viccnek nevezi a D3100 és D5100 gépeket emiatt. Ha képminőség és mondjuk magasabb iso (említetted a beltéri fotókat) is szükséges, akkor a D90 alul marad. Viszont tapperolás szempontjából tuti befutó a belépőkkel szemben. Kinek mi a fontos.
    Nem túl rég valaki belinkelt egy D5100 képet magas iso-n (úgy emlékeszem 6400). Hát irigylésre méltó volt. Ilyet nem biztos hogy lősz egy D90-nel.

    A sokat szapult (főleg akinek nincs) kihajtható lcd is sokszor jön jól. Ha megvan még benned a fiatalos lendület és szeretsz kúszni mászni vagy mások nyakában ülni, hogy lásd mit is fotózol :) akkor Neked nem kell ez a funkció. Ha jól tudom újabb gépekben már nem is olyan vészesen sok (3-4 mp-nél kevesbb) idő míg éles nem lesz a kép.

    Tetszett az előző hsz-edben, hogy 7D után egy olyan gépet keresel aminek nincs státusz kijelzője. Úgy látszik akinek volt egy komoly gépe nem ezt tartja fő szempontok egyikének.
    Én se szenvedek a hiányától :N .

    Nekem is szimpatikus a D5100 és persze a D7000. Mióta telével nem csak statikus témákat fotózok bizony előfordul hogy a kis f szám már nem segít és tekergetni kell az iso-t felfelé.
    Ahol a D90/D5000 szenzora kezd elvérezni ott egy újabb szenzor még egész jól dolgozik.

    Persze ez csak egy vélemény de én a D5100 mellett voksolnék.

Aktív témák