Hirdetés

Aktív témák

  • kpista

    tag

    válasz johnjohn #6215 üzenetére

    Igen az az.
    Én már vagy 7 éve használom, igaz filmes vázakon ment. Röviden: szeretem.
    Sokszor nézem, miért adják el 40-45000-ért? Bár mostanában 60 ezerért hirdeti egy srác.

    Templom belsőben, polgárin 5,6-os blende, 1/60-1/100-addal (ISO 800, + vaku) lehet vele szépen dolgozni. Nem mondták még, hogy sz...ar a kép :Y

    Két dologgal kell megbékélni :R :
    - nagylátón - 35 mm alatt - nem erős!
    - 3,5-4,5 a fényerő, nem egy profi 2,8-as!

    Előnye, ami hirtelen eszembe jut:
    - IF-es, azaz nem forog el az obi eleje élességállításnál,
    - makrózni is lehet vele, 50-105 mm között, bár nem egy makróobi,
    - jó az átfogása: normáltól (35-50 mm) a portéig (85-105 mm),
    - jó építésű,
    - 1-1,5 blendével ráhúzva, szép rajzolat.

    D300-on...
    Tehát digitvázon 35 mm alatt sokat ne várj tőle (hacsak lehet, én nem is használom ott), lágy, mosott a kép. Megnéztem néhány fotózott alkalmamat és többnyire (igaz helyszíntől függően) 5-8-as blende között, ill. 35-70 mm és 85-95 mm gyutáv között használom.
    Ez az obi sem tud nyitott blendénél "nagy" dolgokat művelni. Azért 5-5,6 blendétől - nekem tetsző - szép, éles a képet ad. Élességállítási gondom nincs vele.
    Amire használom, ott a CA nem érdekes, nem is néztem. :(
    Ha sok, nagy lenne, biztosan feltűnt volna :)
    A 28*1,5=42 mm miatt a nagy látószög oda van, viszont a 105*1,5=157 mm-en nyersz. Portré minden méretben (~60-105), csak hát a blende nem 1,8 v. 2,8.
    A nagy látót egy Nikkor AF 24/2,8-assal toldom meg.

    Az építése pedig, ez még Made in Japan :C
    Viszonylag gyors a D300 motornak köszönhetően. Bár hallottam olyan véleményt, hogy a D300 veszélyes rá nézve, mert "széthajtja". Én még nem tapasztaltam semmit...

    A 17-55/2,8 biztosan jobb lenne, ám 4x ennyiért?

    Azt nem tudom, pl. az ennek megfelelő digit változat DX 18-70/3,5-4,5 milyen?

    Volt ennek egy 28-105/2,8-as Tamron versenytársa. Azt nem tudom minőségben melyik jobb..., arra emlékszem a Tamron drágább volt.

    Remélem segítettem valamennyit.

    Üdv.: kpista

Aktív témák