Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Qru #41324 üzenetére

    Igen. Felesleges szerintem, sokkal többet nyernél, ha a procit tekernéd picit feljebb, ahogy javasoltam. :K
    Nekem 1600Mhz CL7-es OCZ ramjaim voltak, amiket ugyan problémás volt CL7-re belőni, de CL8-on simán mentek automatán, és egyáltalán nem zavart, hogy csak 1400Mhz-en mennek CL7-ben. Nem is éreztem semmi sebességkülönbséget, legalábbis ebben a 3,5-4Ghz tartományban. A proci órajeleinek emelése viszont hozta a plusszokat.
    Az a jó ebben a háromcsatornás rendszerben, hogy a 3 csatorna miatt kis órajelen is tisztességes sávszélesség érhető el, így nem kell magas órajelen járatni a ramokat, hogy kiszolgálják a procit. ;)

    Itt nem az a helyzet, mint a tuningolt s1150 Haswell prociknál, ahol az 1600Mhz kétcsatornás memória már látványosan befékezi a rendszert... Ott pont fordítva volt, +100-200Mhz-et a procin észre se lehetett venni, de a ramot mikor felhúztam 1600CL9-ről 2133Mhz CL11-re az mindjárt hozta a jobb eredményeket, mivel a nagyon erős magok mellé (+20-30% IPC a Bloomfield-hez képest+magasabb elérhető órajelek) már nagyon kevés volt a két csatornán és 1600Mhz-en elérhető sávszélesség. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák