Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #23518 üzenetére

    Hát éppen itt van a GTX460 első hátránya... Ezek a karik nagyon meghálálják a gyorsabb memóriát, a GTX460 komoly hátrányban van 1Ghz-es GDDR5-el, mint az 5850 1100, de akár 1200-on... És nem ritka az 5850, ami 1200-at is tud, mivel 1250Mhz-es modulok csücsülnek rajta gyárilag.... (Legalábbis a refin.)
    A HD6000-ben 4-utas shaderek lesznek, valamint a BARTS XT nevű komoly 5850 ellenfélnek tűnik, "olcsóbban", meglátjuk.
    GTX460-ból minek SLI? Szvsz bőven elég bármire egyedül is. PhysX társkari ízlés kérdése...
    Ja, 768-as karit meg vétek SLI-be kötni, mert ahova kellene a powa, ott keményen el fog fogyni a memória, és fújhatod az egészet... A 4870 már árban az a kategória, amit jobban megéri betenni a netezős gépbe, mint eladni... :D CF-et abból már nem építenék, főleg 512-esekből.
    A GTX460-as tapasztalatról meg annyit, hogy az unigine teszt extrém tessz-el pont egy olyan teszt, ami olyan mértékű tesszelálást alkalmaz, ami semelyik játékra nem jellemző, (és valószínüsíthetően a későbbiekben sem nagyon lesz ez a trend) ráadásul ez a valószerűtlen körülmény nagymértékben kedvez a GF10X karik felépítésének.
    Utolsó gondolat, srác írja, hogy a beállításaival meg se nyikkant az 5850... Hát én lefuttattam, igaz, a max felbontásom nem tette lehetővé 1680*1050 feletti tesztelést, de így amit kaptam, az gyakorlatilag ugyanannyi, mint a 460-as eggyel nagyobb felbontáson. [link]
    Szerintem ez a hátrány elég minimális... Arról nem esett szó, hogy a 460-as milyen órajeleken száguldott, az 5850-em 850/1150-en.
    PH-teszt is ~5%-al gyorsabbra hozta ki az 5850-et.

    (#23524) AirBooms: De csak egy hangyányit... ;] Jó kis kit lehet. :R Az enyémnek amúgy CL6-ban olyan szűk 1400 körül lehet vége 1,65V-on... 1333-on röhögve ment CL6-ban 1,6V-on. :D De nem akarom kicentizni, 1400@CL7-ben is az uncore-om paraszt mód visszafogja, az uncore-omat meg visszafogja a lapom VRM-je, mert elég torkos az uncore-ja a procimnak sajnos, cserébe nem is megy olyan szépen, mint egyeseknek. :C Hú, ez de csúnya mondat lett, mind1, nem tudom szebben leírni. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák