Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McDoug6lak

    tag

    válasz sublett #23194 üzenetére

    Szia
    Megpróbálok válaszolni Neked, de ezek a válaszok kizárólag a saját szubjektív véleményemet tükrözik csupán :)
    A - Isten ments elvetni a témát, hisz látszik, hogy csodás életet akartok neki nyújtani! Mondjuk azt előre elárulom, hogy halmozottan foglátok visszakapni tőle, általa...
    B - Ha a seggetekbe fog csüngeni állandóan, nem lesz neki akkora trauma ha elmegy veletek nyaralni, persze szigorúan cicabiztos helyre!!! Alomtálcát, étkezési edényeket, pár kedvenc játékot visztek neki, és semmi probléma nem lesz vele. Ugyanúgy ott fog csüngeni ahol addig csüngött :D
    C - Ha nincs eddig eldöntött kiválasztott fajta, én javasolnám valami kis kóbor lélek örökbefogadását!!! A jelleme majd idővel alakul ki, ezt sajnos 8 hetesen nem tudja senki megjósolni, hogy egy kis energiabomba, vagy inkább kis nyugis jószágként fogja tengetni a napjait. Ha nem ragaszkodtok picihez, vannak menhelyeken már idősebb példányok, amiknek kialakult a viselkedési mintája, és a gondozók simán tudnak adni nektek olyat, aki bújósabb, nem félénk, gyerekek nyaggatását jobban elviselik stb...

    Amúgy egy hétvégét simán elvannak, tiszta alommal, meg megfelelő kaja kihelyezésével. Szerintem nekem anno a perzsám észre sem vette ha nem voltam itthon másfél napot :DD

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    válasz sublett #23194 üzenetére

    Szerintem heti egy hétvégét és évi 1-2 nyaralást egy macska kibír. A természetben a macska egy magányos állat. Én többször hagytam 1 hónapra is Cilit anyáméknál és sohasem volt gond.

    Nyilván az adott macska természetétől is függ, de szerintem ez látható más kis korban is. Amikor elhoztunk a két kicsit, 7 hetesek se voltak (ki akarták dobni őket a raktárból, muszáj volt), de világosan látszott, hogy a négyből 2 full lusta, egy kicsit érdeklődő, Nyafi viszont egyenesen levakarhatatlan. 7 hetesen is jött, purrogott, beszélgetett, pedig a legkisebb volt, ő ilyen, ő nagyon szociábilis. Szóval egy ilyen nagyon társasági macskának lehet hogy nem a legjobb a sok magány, de szerintem amúgy nem gond.
    Hogy melyik kismacskának milyen a természete, azt szerintem meg lehet figyelni, főleg ha több alkalommal is meg tudod nézni őket és az örökbeadó is ismeri a macskáit.

  • Dhampir

    félisten

    válasz sublett #23194 üzenetére

    Talán kissé szétszórt gondolatok formájában írom le a hozzászólásomat. A cicák jelleme nem egyforma. Akad olyan is, amelyiknél a szeparációs szorongás és a szabadságvágy nagyra duzzadhat. A stressztűrő képességük sem egyforma, akad olyan cica, amelyik az állathordozóba zárást is nehezen viseli el.

    Amivel házi kedvenc tartójaként számolni lehet (nem teljes körű a lenti felsorolás):

    - Szőrhullajtás (kivéve például a szőrtelen szfinx cicát), esetleges allergia a cicaszőrre
    - Ápolási felszerelés beszerzésének költségei, mint például kényelmes fekhely, kaparófa, karomvágó olló, fésűk, Furminator, szőrfelszedők, szöszfelszedő hengerek, feleslegesen megvásárolt játékok
    - Bútorok, kárpitok esetleges leamortizálása (a kaparófa segíthet ebben, vagy csökkentheti az esélyét)
    - Alomtakarítás
    - Időt szánni a háziállattal való játékra, a kifárasztása fontos
    - Éjjeli, hajnali ébresztések
    - A gazdik ijesztgetése, amikor tartósan és mereven bámul föléd, mögéd
    - Madarakra és minden kisebb termetű más lényre, ami mozog életveszélyt jelenthet, mert szeretnek vadászni
    - Egyes kritikus szomszédok, vagy rosszakaratú emberek nemtetszése és az ebből adódó esetleges konfrontációk
    - Etetés költsége, az élelmezésük is külön tudomány
    - Betegségek, amelyek állatorvosi kezelése némely esetben komoly anyagi kiadással jár együtt
    - A szeretett kis családtag eltávozása több esztendő múltán, az ezzel járó lelki fájdalom, ha nem az állatorvos veszi át, akkor a temetkezés költsége például elhamvasztás és urnába tétel esetében

    A folyamatos gondoskodásért cserébe különleges ragaszkodást nyerhettek részéről, és szeretetet, gyógyító erőt sugárzó családtagotokká válhat.

    [ Szerkesztve ]

  • PhoenixK

    őstag

    válasz sublett #23194 üzenetére

    A döntésetek már megszületett, csak a kétségek maradtak, ezt megpróbálom eloszlatni:
    - 1-2 nap (éjszaka) egyedül simán elvan a macsek, pláne ha valaki naponta ránéz! Nekünk ilyenkor az extra megnyugtatás a kamera a lakásban :D
    - Mindenképpen menhelyi cicust javasolnék, ott látják a természetét, tudnak segíteni kiválasztani a nektek való lakótársat, valamint pl a Székesfehérvári menhelyen nagyon jól vannak szocializálva, rendszeresen iskolásokkal látogatják őket.
    - Utazás egy nyugodt macskusszal lehetséges, de hozzá kell szoktatni. Mi Gigit tanítottuk pórázon sétálni, de neki egy stressz volt, egyszer be is pánikolt, elszaladt, de meglett! Kissy a nyugalom és bújás mintaképe, sokkal jobban viseli. Amikor Mo-ról hoztuk ki Németo-ba, az út háromnegyedét ölben átaludta, de neki az alommal volt gond az úton. A megoldás: az utazó-dobozba terített kutya-pelus! (előzmények: Gigi itt a helyi apróhirdetésen talált macska, Kissy menhelyi, bővebb sztori itt a hozzászólásaimban)
    - Bárhova viszitek is, legyen macskabiztos a hely, mert a kis kóbor lelkeink szeretnek felfedezni, és nagyon gyorsak! Viszont ha egy jobb természetű cicust fogtok ki, akkor simán vissza is szalad.
    - Ha van erkély, akkor az az ö birodalma lesz! Érdemes egy macskahálót megfontolni. Kissynek eszébe sem jutott soha kiugrani, simán lesett kifelé, Gigi viszont azonnal a korláton volt...

    Összességében van vele munka, de megéri! Viszont a költségekkel számoljatok, meg egy jó állatorvost is kell keresni! Mindenképp macskások ajánlásai alapján válasszatok dokit!

    "Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

  • Freddy76

    addikt

    válasz sublett #23194 üzenetére

    Szia,

    Amióta van macskánk, egy dolgot nem értek: miért nem volt korábban. Igényel alkalmazkodást, és pénzbe kerül, de cserébe olyan komfortot, melegséget, otthonosságot visz a lakásba, hogy még úgy sem kérdéses a cica ittléte, hogy telente (amikor nem tudjuk kiengedni az erkélyre éjszaka) 5-6 között kelt (persze zárhatnánk az ajtót, de jó érzés simizni és hallgatni a dorombolását...).

    Gyerek mellé szerinte nagyon jó ötlet. A kicsit megtanulnak együtt élni egy állattal, sokat ad nekik - leginkább azért bánom, hogy nem volt korábban cica, mert így a lányom "csak" kilenc évesen kapta a macskabarátot.

    Vannak fajtajellegek, pl. a brit rövidszőrűről mondják, hogy nyugodt, sokat alvó, magának való cica, viszont nem bújós - de erre is rácáfol egy-egy macska jelleme. Én is azt támogatom, hogy keressetek egy menhelyet, olyat, ahol tényleg számon tartják a cica jellemét is. Általában nem árulnak zsákbamacskát (hehe, nem tudtam kihagyni), nem fognak rád sózni egy embergyűlölő, vagy beteges macsekot, mert bár ezek megmentése szép dolog, de megértik, hogy dolgozó pár két kis gyerekkel nem tudja ezt bevállalni. Tévhit, hogy a menhelyeken csak beteg, megkínzott, és ezért nem barátságos állatok vannak. Igen, vannak ilyenek is, de rengeteg kedves cica várja azt, aki szeretni fogja.

    Tökéletesen elvan a macsek egyedül is. Nálunk van valaki, aki ránéz, de ha van megfelelő élettere (tehát nem a konyhába van bezárva), akkor elvan. Mi szoktunk neki venni játékokat, és általában akkor veszünk elő egy új játékot, amikor elmegyünk, akkor azzal is elvan (persze a pingpong labdánál jobb játék nincs). Mi vittük magunkkal egy hetes nyaralásra is, de ez tényleg csak olyan cicával megy, aki bírja az autót, esetleg a pórázt, és kell keresni cicabarát helyet is. Nekünk két éve ebből majdnem gond lett, a hely azzal hirdette magát, hogy állatbarát, a honlapjukon szerepelt: "kutyát és egyéb házikedvencet szívesen látunk". Majd amikor megtudták, hogy macskát hozunk, közölték, hogy azt nem, mire én visszakérdeztem, hogy akkor mit értenek "egyéb házikedvenc" alatt? Aranyhalat, varánuszt, esetleg az otthoni terráriumból hozhatom az óriáspitont? Végül nem lett semmi gond, a cica is jól érezte magát, mi is, de azért figyelni kellett rá, mert egy legyet kergetve könnyen elszalad.

    A költségekkel számolni kell. Az étel nem olcsó, van egy egyszeri beruházás (alom, tálkák, játékok, kaparófa - ez mindenképpen kell), utána állatorvos, oltások, új játékok.

    Ne gondolkozzatok sokat, kell a cica a házhoz. Lehet élni cica nélkül is, de nincs értelme.

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Gyarmati_

    senior tag

    válasz sublett #23194 üzenetére

    A cica nagyon jó ötlet, jól alkalmazkodik, de törődést igényel. Mi ha elutazunk a nagyszülők ellátják. Tegnap este készültem a mai bútor összeszerelésre, erre:
    Szóval csak bátran! :K

    EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Új hozzászólás Aktív témák