Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cOxeR

    Ármester

    válasz H-Zol #14154 üzenetére

    Ma sétáltunk a családdal/kutyával és már több helyen is láttam elkezdtek füvet szellőztetni, igazából olyan meleg van, már egy kevésbé burkolt indító táp is simán “robbant”.
    Éjjel is csak 4-5 fokra hűl le, nappal meg ez a sztenderd 13-15 fok… vagy lesz egy nagy pofon március végén vagy érdekes ide szezon lesz.

    Kert világítás téma, ki hogy kalkulálna megvilágítás terén? Van egy 3-400m2-es területem, ahova a nappaliból látok ki, ezt szeretném jól bevilágítani, de nem tudom igazán mit vegyek, giga pénzt nem akarok költeni erre.
    Kerítés mentén van 8 db kiállás 10w vagy 20w led reflektor, 900 vagy 1800lumen / db, illetve van 5 db kiállás közelebb a házhoz, amiből lehet tennék 2-3 db helyre nagyobbat, 50w 4500 lumen. Ezek füves területre világítanak be. Egyszerűen nem tudom mi alapján számoljam ki mi lesz elegendő, meg ugye sok a növény mind a földön van, így veszik el belőle, főleg nyár végére őszre a növények méretei miatt. Oszlopos lámpatesteket nem szeretnék, már csak az áruk miatt se. Ház falára se akarok furkálni semmit.
    Mind “tejüveges” persze, hogy ne vakítson túlzottan.
    Valami tipp? :) Vagy ez úgy se számolható megveszem aztán vagy elég lesz vagy nem?
    25m2-es terasz részen 4000 lumen van éppen elegendő, így összesen kb 32e lumen lenne kint.

  • ncc1701

    veterán

    válasz H-Zol #14154 üzenetére

    Fasza, nálunk még semmi ilyesmi. Déli, szélvédett oldalon a szilván már szép rügyet láttam, remélem még visszatartja magát kicsit.

Új hozzászólás Aktív témák