Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz ncc1701 #10066 üzenetére

    Az más, mint a paradicsom. Az utóbbinak nagyon kell a fény. Én salátára álltam most rá, az nagyon jól érzi magát ebben az időben. Vettem a Lidlben gyökereset is, aztán beültettem. Pár nap alatt visszajött az íze a bolti víz ízű helyett teljesen korrekt. A külső leveleket leszedtük, aztán a maradékot most növesztjük. Az eper is már virágzik. Répánál és reteknél kísérletezek most azzal, hogy levágok fél centit a gumóból és egy kis zöldet meghagyok rajta, aztán úgy rakom le a földbe. Kávé zacc a tetejére, hogy ne száradjon ki, meg ablakot nyitok kb. egész nap, hogy ne tudjon berohadni. Kell, hogy járjon a szél. Így úgy néz ki, hogy kihajt az összes, és nem kell magról vetni. Igaz magról is szinte mindegyik petrezselyem kikelt. Karalábéval próbálkozom még így, de valszeg az nem fog így gumót hozni, legalábbis meglepődnék. Abból is egy csomó van magról, meg kelbimbóból is. Paradicsomot, chili paprikát most vetettem pár napja, talán a fedett erkélyen októberben is tudunk szedni róla, majd kiderül. Már az elsők kibújtak, kinyitották a sziklevelet. Vettünk pár palántát is, kíváncsi vagyok összehasonlítva hogy viselkednek majd. Egyedül a bazsalikom nem megy semmire, azt valszeg újra vetem, gombásnak néz ki. Szerintem túlöntöztük. A kávé zacc teljesen bevált a felszínre és a földbe keverve is. Egyelőre nincs negatív hatása. Nem tudom, hogy mennyire savasítja el a talajt, vagy később lesz e gond belőle, de így napi egy-egy adag zacc elfér a földön, és talán a savakat lebontják a mikrobák mielőtt komolyabb gondot okoznának. A nagy ládában néhány giliszta is megmaradt, dolgoznak a földön, meg mindenféle rovar ki-be jár. A paradicsom, bazsalikom párosnak nem adok valami nagy esélyt, a paprikának sem, de egy próbát megérnek. A többi viszont bírja a szórt, nem túl erős fényt. Később majd még teszek káposztát a karalábé mellé. Arra számítok, hogy a kávé zacc valamennyire pótolja a kieső tápanyagokat, úgyhogy ha egész évben kapják az utánpótlást, akkor talán egy jó darabig nem kell földet hoznom. A pH-t majd lehet, hogy elkezdem mérni kíváncsiságból, bár elég nehéz megismételhető módon talaj pH-t mérni, meg vízzel kell keverni, és eltérő mértékben hígul mindig. Az is lehet, hogyha elsavasodik, akkor később olyasmit termesztek csak, amit azt is bírja. Az olvasott cikkekkel ellentétben a magok és palánták is bírják a kávé zaccot, simán kikelnek zaccal beterítve is. A paradicsom is bírja, bár olvastam olyat, hogy halálos ellenségek, a répa, petrezselyem nagyon szereti, az eper is elvan vele. A mustár nem bírta, vagy inkább nem is nagyon próbálkoztam vele a mustár cserepében, de mintha egy elhalt volna tőle. A mustár egyelőre levelet hozott, de talán kevés neki a fény a virágzáshoz, pedig már elég nagy. Pedig jó lenne, ha lennének saját mustár magok. A rozmaring is elvan, sokat nőtt a cserépben. Talán ez a nagy cserép elég lesz neki, ha néha trágyázom vagy átültetem, viszonylag igénytelen. A kövirózsa, ami teljesen megnyúlt, kevés neki a fény, azt az ablakba teszem majd valami sziklakert szerűségbe kevés földdel. Nagyjából ennyit a balkon kertészetről, nekem egyelőre beválik. Talán az a titka, hogy sokat kell szellőztetni. Üvegháznál is azt hiszem van ilyesfajta kettősség, hogyha nem jár a levegő, akkor be tud rohadni, ha meg szellőztetünk, akkor bejönnek a kártevők. Télen viszont nem lehet szellőztetni, akkor gondolom könnyebben berohadnak az üvegházi dolgok is. Nem tudtam még mindig eldönteni, hogy a folyamatos ki öntözés vagy a nagyobb adag öntözés majd hagyás pár napig, ami jobban működik ilyen szempontból. Most egyelőre az van, hogy minden nap öntök rá kicsit.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák