Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fcjuveka

    csendes tag

    Tisztelt Fórumozók!

    Bérbeadott lakás költségével kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy a lakóhelyem és a bérbeadott lakás helye közötti utazási költségét el lehet-e számolni, ha igen, akkor hogyan (a táv kb. 400 km. oda vissza, az utazás nem saját autóval, hanem családi tulajdonú autóval történne)? Továbbá a lakásbiztosítási díj, ügyvédi díj, közjegyzői díj, végrehajtási díj elszámolható-e, és ezeket csak az adott adóévben lehet elszámolni, vagy van lehetőség például tavalyi költség idei elszámolására? Valamint a lakáshoz tartozik egy teremgarázs, de bérleti szerződést csak a lakásra kötnék, a garázs nincs benne a szerződésben, a bérlő használhatja, nem kell bérleti díjat fizetnie érte, csak a lakás közös költség részeként kell fizetnie a garázs közös költségét, ami külön nevesítve is van a közös költségnél és kb. havi 2500 forint. Nav-nak lesz baja, ha simán adózok, vagy be kell jelentkeznem áfa alanyként?
    Válaszukat előre is köszönöm!

  • fcjuveka

    csendes tag

    Hali!
    Van egy végrehajtási ügyem és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Végrehajtó elkezdte keresni az adós munkahelyét, meg a bankszámláját. Bankszámlát talált, de nem tudja inkasszózni, mivel a végrehajtói okiratot nem tudja kézbesíteni a címére, mert onnan visszajött, hogy az adós elköltözött. Ezután a végrehajtó lekérte a lakcím nyilvántartóból meg az okmányirodából az adós címét, de nem változott a címe, ugyanaz még. Végrehajtó azt mondta, hogy kimennek a címére és személyesen próbálnak majd tenni valamit, de eddig se csipkedték magukat, úgyhogy ebben nem nagyon bízom. Az lenne a kérdésem, hogy a végrehajtói okiratot mindenféleképpen valahogy kézbesíteni kell, hogy a bankszámlát inkasszózzák? Azt mondta a végrehajtó, hogy ha nem kereste jelzéssel jött volna vissza, akkor tudna inkasszózni. Kérhetem még a végrehajtó, hogy a végrehajtási okiratot még egyszer kézbesíttesse? Munkahelyet sem talált a végrehajtó, de lecsekkoltam facebookon, ott látom, hogy dolgozik, nav felé ezt jelezhetem? Vagy felhívnám az adóst és mondanám neki, hogy a bejelentett lakcímére megyek a végrehajtóval foglalni, meg, hogy dolgozik, de a végrehajtó nem látja és bejelentenem a navnak, ez mennyire lenne hatásos? Válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák