Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mike1334

    veterán

    válasz philoxenia #11880 üzenetére

    Pedig megfogadtam, hogy ignorállak, de látszik, hogy lövésed sincs az egészről. Egyetem után sokan szakosodnak igaz, de aztán jön a szakvizsga. Ahol ugyanazt kérdezik az ügyvédjelölttől, mint a közszférában dolgozó jogásztól vagy vállalati jogi előadótól. Ugyanaz az anyag. Nyilván, aki napi szinten foglalkozik vele, az jobban benne van a gyakorlatban, de jogszabályt értelemzni, meg jogtárból jogesetet böngészni minden szakvizsgázott vagy szakvizsga nélküli jogásznak illik tudni. Tetszik tudni nincs olyan, hogy x vagy y típusú jogász. 2 héttel ezelőttig én pl csak adózással foglalkoztam, most meg már szerződéseket írok...ennyi. Az, hogy itt senki nem esik neki a jogtárnak/jogeseteknek a szabadidejében nem jelenti azt, hogy nem tudná, de nem erre van szvsz ez a fórum. Egy kiindulást adnak csak, hogy merre érdemes elindulni. Nyilván a teljed tényállást/körülményeket se ismerjük. Hadd ne kelljen már teljes jogi megoldást nyújtani egy 3-4 sor alapján.

    A konkrét példához. Elhiszem, hogy idegesítő a szomszéd, elhiszem, hogy fél a családja és sajnálom is. De nem lehet elvitetni a szomszédot a rendőrökkel/pszichiátriára azért, mert magában beszél az udvarán. Szerinted mit lehetne tenni ilyenkor? Ha a szomszédnak nem tetszene ahogy Te viselkedsz, felháborodnál, ha kihívná rád a rendőrt? Lehet írni neki felszólító levelet ügyvéddel, hogy hagyja abba különben xy történik. Lehet, hogy egy ügyvédnek lenne jobb ötlete, de fasza, 100%-os megoldáa nincs. Ha ebből neked az jön le, hogy az itteni/más jogászok hülyék, akkor legyen meg az örömöd, az én munkáltatóim pl még mindig meg voltak elégedve a munkámmal és jogorvoslat esetén is szinte 100%ban nekem lett igazam.

    Innentől ignorállak, mert szvsz trollkodsz, ha nem így van és komolyan gondolod amit ide írtál most/korábban, akkor meg nem is tudom mit gondoljak.

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Új hozzászólás Aktív témák