Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbkmachine

    aktív tag

    válasz qnadam #28124 üzenetére

    Csak én érzem azt, hogy rossz irányba mennek a dolgok társadalmi szinten? Régen, ha valaki fotózott, rá se bagóztak az emberek. Ott egy fotós, kész, ennyi. Mióta az internet ekkora teret kapott és benne a közösségi oldalak, az emberek elkezdtek gyanakodni. Ha meglátnak valakit egy féltégla méretű géppel, már ferde szemmel méregetik. Ha azon a gépen van még egy portré markolat, egy nagyobb obi napellenzővel és egy külső vaku is, akkor meg egyenesen pánikolni kezdenek. "Jaaaj, mi lesz ha lefotóz engem is?!" Mi lenne? Semmi. A másik véglet meg az, hogy úton-útfélen készítik az emberek a telefonjaikkal a fotókat és sokszor azonnal tolják is fel a facebook-ra, meg a netre. Az érdekes módon senkit nem zavar!
    Ha nincsen kint az uszoda bejáratánál a fotózni tilos tábla, akkor én nem kérnék engedélyt, az biztos! Tudom, van egy új törvény, hogy másokat a beleegyezésük nélkül nem lehet fotózni, de a törvényben az is benne van, hogy ehhez nem kell sem szóbeli, sem írásbeli engedély, ha azt külön rendelkezés nem tiltja adott helyen. Elég a ráutaló magatartás is, magyarul ha valaki látja, hogy fotózod és nem kezd el a képedbe fintorogni, vagy morogni, hanem teszi tovább a dolgát, az már ráutaló magatartásnak minősül, magyarul engedélyezte a fotózást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák