Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz #95904256 #3866 üzenetére

    ...és azt sem hogy nem lesz.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • dezz

    nagyúr

    válasz #95904256 #3866 üzenetére

    És szerinted miért növelte meg alaposan az AMD az AM2+ kötelező elvárását, ha nem akar ilyen procikat kiadni? Hogy feleslegesen megnehezítse az alaplapgyártók dolgát? (Még csak biztonsági tartaléknak sem nevezhető, mert az amúgy is van. Mindig túl kell méretezni a dolgokat 30-50%-kal.)

    Egy ideje tudható is, hogy lesz 140W-os TDP kategória, és lesz ide tartozó proci is. Korábban volt is itt linkelve erről infó, ha jól emlékszem, egyenesen az AMD-től (valami távolkeleti AMD rendezvényről). Valaki tudná linkelni? (Nekem most dolgom van, nem tudom megkeresni.)

    A 9900 most 115W-ot fogyaszt, pedig csak 2.6 GHz-es. Újabb steppingek valószínűleg többet visznek majd azonos feszen, de már akkor túlléphetik a 125W-os határt, így máris a 140W-osba kerülnek. (Ez nem azt jelenti, hogy annyit fogyasztanak, hanem hogy nem férnek bele a 125W-ba.) Mondjuk ahogy egyengetik a gyártástech.-t (nem a 45nm-re gondolok), úgy majd újra csökken valamelyest a fogyasztás, de pl. egy 3 GHz-esnek nem kis fogyasztása lesz akkor sem.

    (#3868) "Ez bizony nem elég. Biztos ismered hogy egy "lánc" olyan erős amilyen erős a leggyengébb láncszeme, itt épp az AM2-es foglalat. Még mindig nem látom hogy mi garantálja a túlhajtást. Örülhetsz ha elérsz xx %-ot, szerencséd volt."
    Figyu, a 6400+ alapból 123W-ot fogyaszt, 3.2 GHz-en. Szerinted mi történik, amikor - mint épp most írta itt valaki - 3.8 GHz-en járatja valaki? Nos, tippelj, mennyi lehet ekkor a fogyasztása...

    "Pl. azokban az esetekben mikor egyes cégek túlhajtott GPU-val adnak ki videokártyákat átvállalják a felelőséget és ők garantálják hogy a termékük tudja amit állítanak. Legutóbb 1GB-os Kingmax RAM-okkal jártam így. Eladták DDR2-1066-osnak őket. Hat darabból kettőt kellett garanciában cseréltetnem mert még az 1048MHz-et sem vitték."
    Alaplapgyártóknál meg nem egyszer szerepel, mennyi A-t tud szolgáltatni a proci-tápellátás, és emlékeim szerint ez bizonyos lapoknál jóval magasabb, mint az AM2 standard maximuma. (De lehet, hogy rosszul emlékszem, most nincs időm nézelődni.)

    "Látod, mégis csak érted miről beszélek. Az általad erőltetett tuning csak kockáztatás, és szerencse dolga."
    Szerintem a tuning lapoknál garantált, hogy nem fognak olyan könnyen elfüstölni a spec. túllépése miatt. Részben éppen ezért tuning lapok (másrészt meg mert a BIOS-ban mindenfélének meg lehet emelni az órajelét és a feszültségét).

    (#3869): Én arról akarlak "meggyőzni" (szilárd tényeket vagy elfogadni lehet, vagy homokba dugni a fejet), hogy 1. az AM2+ spece magasabb, mint az AM2-é. 2. Mivel ugyanaz a foglalat fizikailag, az AM2 is többet bír (nem olvad el, stb.). 3. A jobb AM2 lapokon most is többet bír a tápellátási áramkör, mint a standard spec. 4. Az AMD definiálta is már a magasabb TDP osztályt. 5. Lesznek is ilyen procik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák