Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95904256

    törölt tag

    válasz dezz #3872 üzenetére

    És szerinted miért növelte meg alaposan az AMD az AM2+ kötelező elvárását, ha nem akar ilyen procikat kiadni?

    Csak arról van információm hogy megnövelte, arról nincs hogy miért. Elképzelhető hogy tervezi a TDP növelését, meg az is elképzelhető hogy az AM2+ lábkiosztása eltér az AM2-től ( pl. olyan lábakon is vannak tápcsatlakozások amelyek az AM2-nél nem voltak használva ), meg az is hogy ez valamiféle energiamendezsment miatt kell. Sőt, az is lehet hogy későbbiekben bíztatni akarja a népet a tuningra, ha jól rémlik nem is olyan rég adott ki egy Overdrive nevű programot. Ha van információd arról hogy miért növelte meg az AM2+ elvárásait, akkor igazán adhatnál róla egy linket. Örömmel venném. De addig csak találgatni lehet hogy ezért vagy azért. Nemde?

    Hogy feleslegesen megnehezítse az alaplapgyártók dolgát?

    A szűklátókörűség beszél belőled vagy csak gonoszkodni akarsz ezzel?

    Egy ideje tudható is, hogy lesz 140W-os TDP kategória, és lesz ide tartozó proci is.

    A Phenom 9900 140W-os TDP-vel volt bejelentve, de ha jól tudom nem jelent meg ez a processzor a piacon. Pedig kíváncsi lennék rá hogy az AMD mit fog mondani ennek a processzornak az AM2 kompatibilitásáról. Lehet hogy mégsem csak a HT busz sebességét venné vissza?

    szerk.: Most olvasom P.H. hozzászólását. Ezek szerint egyfajta "csökkentett mód" beli üzemre van lehetőség.

    A 9900 most 115W-ot fogyaszt, pedig csak 2.6 GHz-es.

    Az AMD még nem is adott ki 9900-ast, sőt az árlistájukon sem szerepel.
    AMD Desktop CPU Filter AMD Processor Pricing

    Figyu, a 6400+ alapból 123W-ot fogyaszt, 3.2 GHz-en. Szerinted mi történik, amikor - mint épp most írta itt valaki - 3.8 GHz-en járatja valaki? Nos, tippelj, mennyi lehet ekkor a fogyasztása...

    Bizonyára megnő a fogyasztása. Tippnek szerintem jó a 150W. Tudnál adni egy linket ahol az AMD garantálja hogy menni is fog 3,8GHz-en? Nem? Gondoltam...

    Szerintem a tuning lapoknál garantált, hogy nem fognak olyan könnyen elfüstölni a spec. túllépése miatt.

    Minden bizonnyal így van. Most megpróbálsz beállítani mint aki ellensége a tuningnak? Nem fog összejönni, ugyanis én is szoktam próbálgatni hogy meddig lehet kihajtani egy-egy rendszert.

    Én arról akarlak "meggyőzni" (szilárd tényeket vagy elfogadni lehet, vagy homokba dugni a fejet), hogy 1. az AM2+ spece magasabb, mint az AM2-é. 2. Mivel ugyanaz a foglalat fizikailag, az AM2 is többet bír (nem olvad el, stb.). 3. A jobb AM2 lapokon most is többet bír a tápellátási áramkör, mint a standard spec. 4. Az AMD definiálta is már a magasabb TDP osztályt. 5. Lesznek is ilyen procik.

    Nem. Te arról akartál meggyőzni hogy 125W-nál nagyobb fogyasztású processzorok is menni fognak az AM2-es lapban.

    Én a fentebb említett pontokat nem vitattam ( főképp nem az 1-es, 3-as és 4-es pontokat ). Tehát letehetnél arról az igyekezetről hogy a homokba dugd a fejemet. Egyébként meg érdekelne hogy a 2. és 5. pontokat mi alapján állítod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák