Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz canniball #23250 üzenetére

    Csak a felületi rozsdával (rozsdapöttyök) lehet igazán hatékonyan elbánni, ahol hiányzik a króm, oda nem tudsz réteget felvinni.
    Sok kis darab (2 tenyérnyi) rongy kell (én egy kiselejtezett lepedőt vagdostam kb. 25x25 centis négyzetekre), valamint egy - autós boltokban kapható - Prevent krómtisztító paszta. Ez 150ml-es, és kb. 1100,- forintba került (felét sem használtam még el). Rengeteg időt, fáradságot és türelmet igényel egy igazán elhanyagolt gép megszépítése, nekem kb. 3 teljes napom ment rá, de - mint írtam - ahol a króm már hiányzik, ott csak nagyon halvány részeredményeket lehet elérni. Ezek nálam a kipufogó dobok alsó, föld felé néző részei. a motorral horgászni jártak tökig érő sárban, lemosni viszont nem szokták, ott száradt rajta.
    A kerekeket és a krómozott sárvédőket viszont makulátlanra sikerült polírozgatni, azon csak tűhegynyi rozsdapöttyök voltak, de vastagon terítve végig.
    Gépi polírozgatás egyáltalán nem működik, próbáltam. Csak kézzel, nagy erővel súrolgatva lehetett a rozsdát leszedni. Amúgy egy 2-3 tenyérnyi részt egy tiszta ronggyal nagyon vékonyan bekensz a pasztával, hagyod rászáradni, majd egy másik, nem pasztás ronggyal izomból, körkörösen dörzsölöd. Nehezen indul meg, de aztán szépen fogynak a pöttyök. Egy-egy felületre akár 8-10-szer is vissza kell térni, mire tényleg elfogadható lesz. Ha már mindenütt jó, akkor egy harmadik, lehetőleg nagyon puha ronggyal (pl. bársony) pár mozdulattal csík- és foltmentesre lehet fényezni.

    Ahol egyszer már volt pötty (de lejött9, ott végülis van folytonossági hiány a krómon, tehát motormosás után érdemes egy gyors átfényezést csinálni mindig, ugyanezzel a pasztával: nagyon vékony bekenés, száradás,, átdörzsölés másik ronggyal és bársonnyal felfényezni. Valamilyen védőréteget hagy maga után, tehát jó darabig nem újulnak ki a pöttyök.

    Ahol már lejött a króm, ott nem marad más, mint az Ro55 rozsdaátalakító, és csak védelemként a paszta.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák