Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz pataig #115855 üzenetére

    NZI Combi Duo és a Lidl-ös Crivit is van, mindkettőn robogón használom Budapesten. A törésteszteken hasonló eredménnyel, előkelő helyen végeztek.
    Mindkettőben van a héjazat alól lehajtható sötétíttett lencse és pin lock előkészítés. Az NZI sötétített lencsés megoldása szimpatikusabb: hosszú úton jár le, csak egy érintés és rugóval felpattan. Bár feleségem sisakjában a héjban megakat egy ponton.
    Az NZI-hez rendelhetsz új plexit, ha kellene, a Crivit-hez adják a pin lock-ot is és egy plusz garnitúra párnázatot.
    Mindkettő belseje mosható, de az NZI-ből kevesebb dolog vehető ki.
    Mindkettő zajos, fogja a szél, jól hallom a motort és a környezetem, de headsettel egyiket sem próbáltam.
    Szellőzésben is egyforma, ősszel fejes maszk nélkül már érzem fejtetőn a huzatot.
    Az NZI plexinek alsó, középső és felső állásban áll meg stabilan a plexije, míg a Crivitnek 5, vagy 7 ponton, ez nekem szimpatikusabb.
    Mindkét sisak plexijét az elülső szellőző két oldalán lévő perforálásnál lehet felhajtani, feszül, csavarodik a plexi. Középen jobb lenne.
    A Crivit elölső szellőzője csak billen, minden plexicsukáskor ki kell nyitni.
    Zárt állapotban egyikbe se megy bele a fejem, még levett textillel sem, felnyitott állapotban se viselem a szemüveget felvételkor, levételkor. A textil jól védi a széltől az álat, tokát, gyakorlatilag egy garbóval nincs látszó bőrfelület, de csősállal is használható.

    Állítólag 70 km/h fölött mindkettőnél megjön a szélzaj.

    Komolyan elgondolkodtam, hogy a 2 éves Crivit mellé veszek egy újat az idei akcióban, tartaléknak, de még nem tart ott a mostani.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák