Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz Lompos48 #16231 üzenetére

    Helló!
    Köszönöm a válaszodat! :)
    Nem akartam nagyon a részletekbe belemenni itt, de ha már felmerült, akkor néhány gondolatomat megosztom... Kezdeném ott, hogy minden tanácsot elfogadok és megfontolok, mert nem elektronikával, vagy villamos dolgokkal foglalkozok. ;) A rajzok és alkatrészek elemzésével már egy kis időt eltöltöttem, és néhány dolgot már értek ebben a kapcsolásban.
    A táp rész nekem is gyanús egy kicsit, ha jól sejtem, akkor ugyan az a részlet az U4-gyel jelölt "linear regulator" nevű elemre gondolunk mind a ketten. Egyenlőre ezt a részt hagynám, ahogy van, és majd később foglalkoznék egy jobb minőségű táp kialakításán (ami akár máshoz is használható lesz). Vagy rosszul gondolom, és ebben a kapcsolásban nem működne így?
    Viszont, amire kíváncsi vagyok, amit eredetileg feltettem kérdést, abban tudsz (legalább néhány szóban) segíteni? Mit kellene egy helyettesítő IC-nél figyelnem? A listánál látható érték szerintem a kimeneti fesz., ebből 4,1V-os kell nekem, vagy elegendő egy kisebb, pl. a 2,5V-os? Ennél az elemnél valahogy bizonytalan vagyok, nem látom át ennek az IC-nek a dolgait.

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Új hozzászólás Aktív témák