Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • supiX

    csendes tag

    Sziasztok!

    1 hete sikerült beszereznem egy orange pi zero-t , alábbi célokra szeretném használni nas+transmission+samba viszont amit eddig én találtam mint megoldást az a Open media Vault nevezetű program volt. Amivel azt hittem nem lesz problémám de sajnos van .
    Elsőre felment a rendszer szerencsére nagyobb hibába telepitéskor, amit tutoriálok alapján csináltam nem ütköztem . A legfrissebb armbian felment (a buster verzió) sd kártyára , majd a kártyát és a kábeleket csatlakoztattam a pi-hez, minden flottul ment elindult a gépezet csatlakoztam putty-val ip-cimen keresztül megcsináltam a jelszó változtatásokat. Majd a a futtathatós "fájl".sh tutoriálok alapján fel is telepitettem az omv-t , ami a legfrissebb béta változatot rakta fel 5.3.0 át viszont az samba szerveren kivűl egyik funkciót se tudtam működésre birni. A tutoriálok alapján fel kell rakni ugye , ahogy mutatták az extra pluginokat. Fel is sikerült raknom de sajnos azokban nem szerepelt a transmission torrent kliens . Nem mellékesen az omv exrák fül alatt lévő beállitások egyikét sem tudom megváltoztatni se nem tudom letölteni a docker , pointer, nevezetű webes modulokat sem .
    Ha a beállitásokat változtatom akkor komunikációs error jön elő ha a fenti programokat szeretném installálni akkor dns errort ir a telepités közben , egyszer sikerült csak a dockert felraknia de sajnos semmit nem értem el vele mivel nem tudtam működésre birni.

    Tudnátok segiteni abban , hogy feltelepitsem a stabil verziót , 4.1.32-őt amit az oldalukon irnak is mert elvileg arra elérhető a transmission és remélhetőleg nem ennyire bugos mint a béta?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák