Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.GodMan

    csendes tag

    ÜDV!
    Már egy ideje van nekem is MK808-am. Beszereztem 5db-ot és most fejlődnek... Sokat görcsölgettem velük és sokmindent próbálgattam fejlesztgettem pl: wifi vezeték kijavítása, frissebb rom 1.6 1080p kernellel stb... Az új rom és kernel után elég erősen melegszik a kicsike, ezért tettem rá egy komolyabb hűtőbordát. Ez a burkolat kivágásával járt de korrektül néz ki és teszi is a dolgát! Sajna a gyári szerintem 1.5GHz-hez édes kevés!

    Én elsősorban azért vásároltam az MK808-at mert más oprendszert szeretnék valahogy futtatni rajta. Ubuntut már futtattam rajte de csak a 12.10 verziót ami alfa, hát elég használhatatlan. Amit én szeretnék használni rajta az a Puppylinux! Asztali PC-n már jó ideje használgatom ezeket a kis oprendszereket és nagyon megtetszett!
    Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy miként futtatható a puppylinux az MK808-on? Sajna nekem ez valamiért nem jön össze...

    Köszi!

  • Dr.GodMan

    csendes tag

    válasz #79335424 #3991 üzenetére

    Helló!
    Én már próbáltam elég sok pupletet de ami a legjobban működött nálam az a 5.28 macpup. Ennek a változatnak két féle kezelőfelülete van de nálam a hagyományos a nyerő!
    Az újabb kiadásokkal nekem az volt a gondom, hogy legtöbbnél valamiért a wifit nem tudtam beállítani. A hálózatot látja teszteli de ha csatlakozni akarok nem történt semmi, gyakorlatilag nem kapcsolódik a hálózathoz. De többnyire vezetékes UTP módszerrel jó, csak a wifi vacakol. Lehetséges, hogy más adapter kellene. Én egy Realtek RTL8191S sticket használok.
    Az újabb puppletek egy része viszont már elég jó és egyértelműbb mint a korabeli változatok. Számomra az tetszett meg ezekben a kis oprendszerekben, hogy kis terjedelműek, megbízhatóak, lényegében mindent tudnak amit kell és nem mellékesen alig terhelik a gépet! Egy régi gép is újra használható lesz!

    Nekem abból van elegem, hogy a windows-ok már lehetetlen méreteket öltenek, win7 14-16GB és hasonlók. Már a driverek is több GB-ot igényelnek, régen csupán pár KB vagy 1-2MB volt! A gép amire windowst telepítek lomhává és lassúvá válik, frissítések letöltése után már csak vergődés a gép használata! Persze sokmagos drága gépeknél annyira nem okoz gondot de kérdem én, a puppy oprendszer hogy lehet, hogy nem lassul be, nem igényel lehetetlen nagy teljesítményű drága gépeket és mindössze csupán 100-200MB!? A win 7 esetén viszont oly mértékű tudás különbség nincs ami indokolná ezt a hatalmas méretet! A gépigény pedig szint úgy hatalmas. Nemhiába ez is csak üzlet! Mindenesetre egy jól felszerelt puppy 200-300MB, emellett mobilis és nincs semmi extra gépigénye! Ha a win7 500-800MB lenne azt mondom minden rendben de sajnos nem így van! A gép belassulása sem véletlenül van a windows-oknál! Persze a puppy anyagi támogatottsága csak töredéke a microsofthoz képest, így a szoftverek támogatása is kisebb. De a lényege azért érezhető, hogy tudásilag nagy mértékben nincs lemaradva a puppy az anyagi hátránya ellenére!

    Remélem mielőbb felbukkan egy igazi kiforrott puppy kiadás ami felülmúlja a jelenlegi oprendszereket!

  • Dr.GodMan

    csendes tag

    ÜDV mindenkinek!

    Már több helyen is próbáltam segítséget kérni de sajnos érdemleges információt sehol sem kaptam.
    Van nekem egy MK808 mini androidos készülékem és ezen szeretném lecserélni az android oprendszert Puppy linux-ra. Nézegettem az ubuntut is de nekem nagyon nem jött be ez az új mobil felület... Illetve a puppy oprendszerek valahogy színpatikusabbak nekem.

    Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy egy puppy oprendszert tudjak feltenni valahogy egy MK808-ra úgy , hogy jól is működjön?
    Ha lehetséges nem micro sd-ről szeretném futtatni hanem, hogy az mk808 beépített memóriáján legyen és csak ez az egy oprendszer legyen rajta!

    Remélem tudtok segíteni!

    Köszi!

  • Dr.GodMan

    csendes tag

    válasz #79335424 #8117 üzenetére

    Esetleg erről a picuntu-ról nemtudnál valami szájbarágós linket küldeni ami alapján rá tudnám tenni az android helyére? Sajnos ezekben a heckeléses dolgokban nem vagyok nagyon ott...De törekszem... :P
    Illetve keresgéltem már sokat a neten, hogy a kutyust miként lehet rátenni de segédletet nem találtam sehol. A slacko-t írták, hogy ez már alkalmas a célra de többen az 525-ös és más puppit is tudták futtatni. De sajnos semmi konkrétum, hogy hogyan lehetséges.
    Illetve miként lehet a nandflash-re feltenni az android helyett. Mert mindenhol csak micro SD kártyáról futtatták.

    Nekem ez az android dolog valahogy nem igazán jön be. Túl korlátozott illetve tudás sincs a kezemben ami alapján magam tudnám formába önteni, igényeim szerint.
    Jó lenne elérni, hogy ne teljes képernyősek legyenek a futtatott progik, alkalmazások. Hanem mint egy megszokott oprendszernél, külön ablakok legyenek.

    Háát, igényeim vannak de sajnos megrekedtem az alap elérhető android frissítéseken, viszont azért ennél jóval tovább szeretnék lépni.

    Ha sikerülne valamit összehozni, az új MK908-al is rástartolnék... Ez az új kütyő már ígéretesebb. Remélem lesz komolyabb hardverkörnyezettel is az RK3188 proci.

Új hozzászólás Aktív témák