Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz qfm #2140 üzenetére

    Helló!

    Nekem a primax 180-as van. Nem tudom mi a különbség, de fénykép alapján nem igazán látok.
    Nos alapjában nem rossz állvány és végzi a dolgát de némi megkötéssel és ez az egyik a súly.
    Nekem van egy fél kilós belépő dslr vázam, azon egy 0,4kg-os obival simán elvan.
    Könnyebb fix-el már volt hogy bemozdult, de expo késleltetést alkalmazok a vaku nélküli képekhez.
    Viszont a 0.7 kg-os teleobival felszerelkezve (így a teljes súly 1,2kg fölé megy) portré állásban simán lefittyen a cseretalpon. Ennek az oka a cseretalpban lévő gumi tapadásának hiánya. Pedig szép nagy batár gyorscseretalp van hozzá, tehát nagy felületen érintkezik a váz aljára.... Hiába húzod rá a csavart és feszíted a váz aljához ezt a gumis felületet simán elmozdulnak egymáson a felületek.
    Én ezt úgy oldottam meg, hogy kétoldalú ragasztóval egy méretre vágott pvc lapkát ragasztottam a gumi felületre. Most már tutira megfogja a gépet a telével is :).

    Műanyag fej hátránya hogy kicsit játszani kell vele míg pontosan beállítod a vázat. De meghúzás után nem mozdul el még portré állásban se.

    A velbonnál nem tudom mennyire jó a csúszásgátló réteg a cseretalpon, de annak is műanyag a feje, ha jól látom.
    Nekem egyébként megfelel mert megtartja a gépet biztonsággal és szobában tudom simán használni.
    Szóval nekem nincs szükségem jobb állványra.

    A 180-ason van vízmérték, de nem tudom mennyire pontos, még nem foglalkoztam vele. Ha picit ferde volt a kép (nagyon nem mert annyira nem vagyok vak) azt szoftveresen korrigáltam.

    Ha komolyabb állvány kell, akkor biztos, hogy nagy teherbírású fém fejre lesz szükséged, de ez + egy jobb állvány az nem 20k huf alatt kezdődik.

    Szerintem próbálj személyesen vásárolni és vidd a géped. A linkeden szereplő cégnél ki lehet próbálni az árut, már ha van nekik raktáron.
    Ott el is döntheted melyik tetszik jobban, mert az is fontos tényező.
    A cullmannál szokták ajánlani a nanomax-ot. Az olyan 20k huf és úgy tudom már fémfejes.

    [ Szerkesztve ]

  • Throme

    veterán

    válasz qfm #2143 üzenetére

    Ha a csúszásgátlást megoldod, akkor szerintem használható állványt kapsz. Ár/érték arány szerintem elfogadható. Nem fog felborulni a cuccod.
    De a próba során úgy is meglátod, hogy számodra megfelel vagy sem.

    Ha barkácsolsz (ahogy én) az elképzelhető, hogy gari vesztéssel jár. Esetleg kérdezz rá vásárláskor.
    Ez kimaradt az előző hsz-emből.

    Zinho:
    Na akkor az se semmi, hogy a magasabb kategória is hasonló problémával küzd.
    Az a kis pozícionáló pöcök nem tudom mihez lett kitalálva, de nekem is csak útban van (illetve volt mert én kiszedtem).

    qfm:
    ...erről jut eszembe én azt a kis pöcköt kiszedtem irreverzibilis módon :) tehát tuti a garivesztés, de így teljes felületen felfekszik a felragasztott pvc lapka. Egyébként az rugós megoldás, tehát benyomható a cseretalpba (különben fel se menne rá a gép), de engem így is zavart.

    Még nem néztem meg, hogy esetleg a fejet le lehetne cserélni valami paszentosabbra, de gyanítom a kis primax amolyan egybe állvány.
    Ezt még meg lehet kérdezni a boltban, hogy a két állvány közül melyik fejleszthető tovább egy fejcserével, ha szükség lenne rá. Ez el is döntheti a kérdést melyiket veszed :K .

Új hozzászólás Aktív témák