Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz poli27 #44942 üzenetére

    Azt nem tudom, de az MMU1 meg az MMU2 nem igazán vált be. Meg sem közelítették a Bambu AMS-t.
    Egyébként a "sok hulladék" is relatív dolog, nekem pl. kevesebb lett a hulladék, mert alig rontottam nyomtatást a korábbiakhoz képest, na az volt a sok hulladék :DDD .

  • mumtaz

    senior tag

    válasz poli27 #44942 üzenetére

    Ahogyan én néztem, és ahogyan sokan az egekig magasztalják, ennek ára van. Elegendő pár YT videót megnézni, vagy akár Igor tesztjét. Ezekben a videókban elmondják, hogy azért tud gyártani hulladékot rendesen. Pláne minél több a színváltás. De ezt a hulladék gyártást nem lehet összevetni a rontott nyomtatásokkal. Nem ugyanaz a kettő. Míg az egyik rossz beállításból, vagy rossz nyomtatóból fakad, addig az AMS-nél valóban hulladék gyártásról beszélhetünk. Vagyis kényszerű hulladék nyomtatásról. Mert ugye nem azért nyomtat hulladékot, mert elrontja a nyomtatást, hanem a színváltások miatt. De szerintem ezt szoftveresen meg lehetne oldani, ha bele lehet nyúlni. Mondjuk az a minőség rovására mehet.

    De ez is egy szükséges rossz a többszínű nyomtatáshoz. Legalábbis az ilyen filament váltásoknál. De azért mindig találnak ki egyesek újabb és újabb megoldásokat. Erre vannak a dual extruderes, kétcsatornás, de egy fúvókás hotendek. Vagy a két teljesen külön hotend. De ott volt a már-már "dobtár"-as megoldás is, meg a jó ég tudja, miket találnak még ki.

    AMS-hez hasonlóan az MMU, vagy ahogy Mr.Csizmás is említette, az ERCF (Enraged Rabbit Carrot Feeder). Mondjuk nekem az utóbbi azért jön be (és meg is fogom építeni), mert egyrészt tényleg Open Source és ebből fakadólag elég szép közösség alakult már köré és mindig módosítanak valamit. A másik, ami miatt nekem bejön, hogy jól módosítható és Klipper alá integrálható, tehát teljesen a saját igényeim szerint tudom beállítani. A harmadik dolog számomra meg az, hogy építhető. :)

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák