Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rokapet

    tag

    válasz Norbi46 #27865 üzenetére

    "Akkor milyen értéket adok meg a Z kompenzációnál? És ha meg adtam az értéket utána kellene manuál szintezni jól értem?"

    (Olvasott tudás visszamondása): A szenzor nem azt méri, hogy pontosan milyen távolságra van tőle az asztal, hanem ahogy közelíted, akkor egy valamilyen távolságon bejelez. Nem az a lényeg, hogy pontosan milyen távolságon, hanem az hogy minden alkalommal pontosan ugyanakkorán. Mondjuk pl. a szenzorhoz képest mindig 2.855 mm.

    A printer annyit tud, hogy a homing (azaz a kiindulási pozíció beállítása) után az egyes mért pontokon mennyit kell neki módosítani a Z tengelyenahhoz, hogy a szenzor bejelezzen. Eredendően nem tudja, hogy a szenzor által a méréskor jelzett magasság és a nozzle magassága azonos-e vagy eltérő, és ha eltér, akkor mennyivel. Ellenben ez az eltérés elvileg minden mért ponton ugyanakkora. Azaz vagy beállítod a szenzor helyzetét a hotend-en úgy, hogy pontosan akkor jelezzen be az asztalra, amikor a nozzle hegye a megfelelő távolságban van az asztaltól, vagy leméred a jelzés megjelenésekor az eltérést, és megadod mint Z probe offset. A printer innen fogja tudni, hogy a szenzor által jelzett asztalszinthez képest milyen magasan van a nozzle.

    (Olvasott tudás visszamondásának vége). :D

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Norbi46 #27865 üzenetére

    Az a felsorolt 16 érték azt mutatja, hogy a méréskor mennyire érezte egyenetlennek az asztal különböző részeit. Tehát ez nem a nozzle távolsághoz kell, hanem az asztal tökéletlenségeinek kompenzálásához. A Z offset meg összességében tudja komenzálni azt, hogy a nozzle és az érzékelő közt mekkora az eltérés, ami ahogy más is írta azért kb állandó.

    Először azért érdemes kézzel, hogy ne legyenek túl nagy eltérések a különböző részek közt, ne legyen alapból ferde az asztal.
    Utána autoval kitapasztalja az asztaban lévő helyi egyenetlenségeket, gödröket és dombokat.
    Utána, szerintem home-olod, hogy z=0 pozícióba menjen és akkor megnézed, hogy mennyivel magasabb, mint ahogy jónak tűnne a távolság és a többlettel csökkented a z offsettet. Elvileg mindenütt azonos ez, ezért kell csak egy értéket megadni.

    Ha a nozzle kezdő távolság volt a probléma és az offsettel megoldottad, akkor nem kell duplára venni az első réteg anyagmennyiségét sem, mert a túl sok anyag sem jó, ha nincs neki hely. Szóval egyszerre csak az egyiket próbáld.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák