Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janek69

    senior tag

    Ma nagyon megszívatott a nyomtató és ez a 2. ilyen eset.Leírom,mert nem tudom hova tenni a dolgot.
    Mind a 2 esetnél az alaphelyzet az volt,hogy a z tengely állitgattam,hogy ne libeglyen a menetes orsó annyira,ilyenkor meg megszorult néha.A hiba ott kezdődött,hogy ilyenkor felmerült bennem,hogy valyon az árammal minden rendben lehet-e és mozdítottam a potméteren.Első érdekes dolog,hogy amint a potméterhez érek szigetelt csavarhúzóval ránt egyet a motorokon és gyakorlatilag mintha ha digitális zaj szaladna a tekercsekre,sziszegő hangot adnak.A szép dolog ezután jött. Egy ponttól kezdve nem mozdult sehova,hiába léptettem manuálisan semmi.Reseteltem újraindítottam,firmware-t újra feltettem,de semmi. Gondoltam megdöglött a A4988 driver,mivel nincs cserém átraktam az y-ét és csodák csodája az előző esetben gyenge motorok,mintha megtáltosodtak volna és vitték szépen az z-tengely.Na itt jön a zsép dolog,a nem működő eddigi z drivert betettem az y-ba és az is megy gyönyörűen. Mi a fene lehet a baj. Jelenleg nincs jobb ötletem,a RAMS-on átforrasztom a driver aljzatát hátha valami kontakthiba okozza,hogy csere után minkettő megy.Amint írtam ezt 2x is eljátszotta már.

Új hozzászólás Aktív témák