Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Cura-ban mókolt modellek nyomtatása nem valami sikeres nálam. :( Alulextrudáltnak tűnik vagy a sebesség túl nagy, nem tudom.

    A teszt kutya milyen beállításokat tartalmaz? Próbáltam Cura-ba benyitni de úgy látom mentett Gcode beállítások nem kereshetőek vissza ha Gcode-ot importálok Cura-ba.

    "Tehat ha van 0.4mm-es falvastagsagod, 0.3mm-es retegvastagsagod, akkor 30mm/s nyomtatasi sebessegnel az 0.4x0.3x30 mm^3/s azaz 3.6mm^3 terfogataramod. Ha te a retegvastagsagot lecsokkented 0.2mm-re, akkor ezt visszaszamolva 3.6/0.4/0.2 azaz 45mm/s sebesseget kapsz."

    Bocsi az értetlenségért, azt hittem értem de mégsem

    A fenti idézetben a falvastagság az a nozzle hegyének átmérője?
    A rétegvastagság = Layer height ha jól értem.
    A nyomtatási sebesség tiszta. (ahogy fentebb írtam, átállítottam gyárira az ender-ben, mm/s-ben használomott és Cura-ban is)

    A fenti idézetből azt nem értem miért 30mm/s-mal számoltad ki a térfogatáramot?

    Én most azt hiányolom, hogy nincs egy kiindulási pontom a beállításokra így nem tudok honnan számolni.
    Mindig 3.6mm^3 rtérfogatárammal számoljak és ha csökkentem a rétegvastagságot, akkor átszámolva csökkentsem a sebességet?
    Pl ha 0.15-ös layer height-tel akarok nyomtatni, akkor 3.6/0.4/0.15 = 60?
    Ezzel a beállítással próbáltam nyomtatni, de nem lett szép.

    A tegnapi teszt kutya egyébként szép lett.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák