Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    Sziasztok!

    Fekvő gépházas htpc-be keresek low profile, 1 slotos vga-t.

    1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
    i3 2100, 4 GB DDR3 ram, tápot nem tudom, gondolom valami Lenovo OEM Acbel, nagyon kis
    teljesítményű lehet, max 250-300 watt

    2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
    1080p max

    3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
    filmnézés, youtube kompromisszum és akadásmentes futtatása

    4. Mennyi pénzt szánsz rá?
    20ezer forint (azt se bánom, ha 15k körül van, legyen minél olcsóbb)

    5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
    Ennyi pénzért természetesen csakis használt

    Ami bonyolítja a dolgot: legyen rajta egy hdmi kimenet (vagy hangot kivinni képes DVI), és monitor okán egy VGA kimenet (itt se baj, ha dvi, de csakis dvi-i, amit tudok használni passzív átalakítóval)

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz Zicokuka #111029 üzenetére

    Köszi, 1030 lesz, abból van passzív hűtésű, és low profile is. 750 ti már kicsit régi és nincs olyan aprón, ami kéne nekem.

    Albigator: már miért lenne kötelességük annyiért szállítani? Nem kell ennek ekkora feneket kerítened, ha megjön 82k-ért, akkor örülsz, ha 113k lesz a számlán, akkor nem veszed át, és írsz nekik egy emailt, hogy ha nem képesek annyiért adni amennyiért ígérték, nem tartasz rá igényt.

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    Sziasztok!

    Rég átnyergeltem már a konzolra, de most viszonylag jutányos áron hozzájutottam egy i5-6500 alapú gépecskéhez. Bár nagy csodára nem számítok, végülis már ez is 7 éves platform, de azért szerintem, ha a jelenlegi GTX 750 Ti-t lecserélem, többre is képes lenne.
    A gondom, hogy fogalmam sincs, merre tart mostanában a piac, mik a lehetőségek, csak annyit, hogy iszonyat drága minden.
    Szóval egy kis kapaszkodót kérnék tőletek.

    Tehát a gépben egy i5-6500 van, nuku tuning, jelenleg 8 giga ddr4 ram társaságában (ez se sok de jelenleg ugye nem ez a szűk keresztmetszet), és egy 600 wattos CM tápegység.

    A cél az egy FHD felbontás kiszolgálása lenne, nem feltétlen a mai AAA címekkel, de pl a Forza Horizon 5 kimaradt az életemből, szerintem ez még elérhető lenne. Ha pl a Cyberpunk tudna majd 60 fps-t a leggyengébb részletességen, annak örülök, de nem tudom, a proci elég-e ehhez.

    Az ársáv nagyjából adott, a mai top kártyákat értelmetlen lenne belegyömöszölni a gépbe szerintem, szóval a sokszázezres kiadásoktól megkímélem magam, mondanék úgy egy nagyjából 50ezres keretet, de ha egy 100ezres kártyával se bottleneckel a proci, akkor kérlek azt se tartsátok magatokban, erre is kíváncsi lennék, mi az a plafon, amit érdemes erre a gépre rákölteni. Ebben az ársávban pedig gondolom a használt kártya lesz a jó döntés.

  • freeknight

    őstag

    Köszönöm mindenkinek!

    Ahogy látom nem olyan rossz a helyzet, youtube-on is nézelődtem, a mai játékok is simán mennek 50-60 fps körül, ennél több nem is kell. Igazából nem játék céljával vettem a gépet, mert itt van a ps5 illetve ha hiányzik az egér+billentyű nagyjából két éve járatom a geforce now-t is, ami havi 5 euróért nekem nagyon bevált, lényegében minden friss megjelenést visz fullra kimaxolt grafikával. Csak azért bennem van a kisördög, hogy ki kéne hozni ebből a szettből a maxot.

    Láttam youtube-on, hogy igazából egy 2060-al is elbírna a proci, ha annyira hiányozna az rtx, bár ott már csak malmozik a kártya 30-50% kihasználtsággal, úgyhogy én is valami 1660S/1070/RX570/580 környékére lőném be a célcsoportot. A legszimpibb a 1660S, elég friss, előfordul még garis példány is, ez számomra fontos, régebben jópárszor belefutottam abba, hogy vásárlás után 3-4 hónappal BGA-zni kellett egy kártyát...
    Ebben a kategóriában nem is vészesek az árak sem.
    Köszi a tippeket, már legalább látom, merre induljak el.

Új hozzászólás Aktív témák