Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lorant80

    tag

    Szevasztok!

    Egy AP-t szeretnék venni, de olyat amelyik osztja is a netet (router is egyben)...! Ilyesmi létezik?
    Tehát Wireless internetet kapok a tetőn lévő antennára onnan menne a cucc az AP-be majd a nootebook-ba lévő integrált Wireless kártyával szeretném fogadni az AP-router-től a netet!!!
    És majd idővel talán egy LAN kábelel rászeretnék még kötni egy asztali PC-t is a AP-router-re!
    Milyen AP-vel lenne ez kivitelezhető?

    A segítséget előre is köszönöm...

    S.L

  • lorant80

    tag

    Szevasztok!

    Nem vagyok túl jártas router téren ezért kérem a segítségeteket... :)
    A helyszín egy tömbház...., az első emeleten van a NET..., ADSL 16Mbit..., a gyártótól kapott router fogadja és osztja is a NET-et LAN-on és WLAN-on. Ez eddig OK is, de én a 3. emeleten szintén ezt a Net-et szeretném használni (igaz jelenleg is használom..., de nagyon gyenge-lassú)..., a Win. az öt vonalból csak kettőt mutat..., néha felugrik háromra, de az nagyon ritka ajándék... :W

    A vevő eszköz..., egy laptopba integrált "Wifi kártya" (ezek muzsikálnak ilyen gyengén vagy ez normális ilyen távolságban? gondolok arra, hogy egy asztali gépbe szerelt PCI-os kártya is vagy egy laptophoz csatlakoztatott USB-s vevő vagy akár valamilyen Express kártyás megoldás sem mutatna jobb eredmányt?)

    A fő kérdés, hogy hogyan tudom megoldani, hogy itt fent is "száguldjon" a NET!?? :K
    Többféle megoldás is érdekelne!

    Én routerban gondolkodtam, ezért is írtam ebbe a topic-ba (de lehet ti tudtok javasolni jobb megoldást is)..., de mivel a routerek Wifi-n a NET-et osztják és nem fogadják vagy báris én így gondolom..., ezért érdekelne, hogy milyen router-ra lenne szükségem? Esetleg beállítható egy router, hogy ne ossza, hanem fogadja a netet Wifi-n keresztül és ossza LAN-on, mert gondolom fogadni és osztani egy antenna segítségével nem képes..., esetleg spécibb-drágább routerek, amin több antenna is van!??

    De rá is hagyom az okoskodást, mert azt hiszem, hogy túl is magyaráztam a dolgokat.... :D ...., még csak annyit, hogy van "bőven" a közelbe "Wireless Network"..., ebben a késői órában..., 12 van a listán..., biztos ezek sem segítenek a gyors netezésben ... :(

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Beri #13311 üzenetére

    Hello!

    Keret?

    Erre nem igen tudok mit írni..., ez függ attól is, hogy mennyire jól működő és kényelmes (minél kevesebb kábel) "hállózatot" lehet összehozni. Érdekelne olcsóbb és drágább megoldás is! ;)

    Milyen router?

    Gondolom a pontos típusra vagy kíváncsi!? Keresem, de sehol nem találom..., a Windows-ba megtudom ezt nézni? (Win Vista) A szolgáltatótól kapott kézi könyvben (internet, titkosítás stb. beállítások) nem találok infót róla. De mintha valahol már láttam volna..., hogy egy Tp-Link..., de ha még ez így is van az édes kevés infó tipus szám nélkül! :(

    Milyen hálókártya?

    Realtek RTL8102E Family PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.0)
    ez pedig a "Wireless kártya"....
    Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter

    Meddig tudsz vinni kábelt?

    Én olyan megoldásra gondoltam, hogy ahol a NET van (első emelet), onnét csak Wlan-on nyomni fel a netet a harmadik emeletre egy ROUTER-nak vagy valami hasonló (semmi kábel, de nem is lenne kivitelezhető szerintem egy tömbházba..., vagy?)..., és amikor már fent a net akkor a "ROUTER-től LAN-on is le lehetne osztani a netet a laptopnak (ha nem oldható meg Wlan-nal..., de ez gondolom nagyban függ a Router-tól)

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Soma01 #13314 üzenetére

    Szerintem cserélhető az antenna...., nem szedtem le, de úgy néz ki, hogy levehető. Működés közben is leszedhető az antenna? ... nem lenne baja a routernek? ... vagy biztos ami biztos alapon kapcsoljam ki? És milyen antennát javasolsz (dB stb. - nem nagyon vágom ezeket a dolgokat)? Ezek gondolom standard cuccok, szóval ami rámegy az egyik ROUTER-ra-AP-re az a másikra is...! És milyen áron vesztegetik az ilyen antennát?

    AP-t javasolsz fel (vételre), de egy Router ami AP-ként (ha jól tudom van ilyen) is üzemel..., ugyan ugy megfelel a célnak?
    Erre azért kérdezek rá, hogy tisztán lássak, mivel még senki nem válaszolt erre a dologra az előzőekben:
    Szóval fent a Wifi jel (a lenti router által küldött) befogására majd a NET továbbítására LAN vagy Wlan formában egy ROUTER szükséges, ami AP-ként is üzemelhet vagy pedig egy sima AP? Vagy mind a két fajta eszköz képes ilyen műveletre? Melyik a jobban ajánlott? És az utolsó dolog..., egy sima Wlan router ami nem tud AP-ként működni, az gondolom nem is képes megcsinálni a fentebb említett dolgokat!?? (kérlek benneteket, hogy erősítsétek meg a dolgot vagy javítsatok ki, ha valamit rosszul tudok ;) )

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Soma01 #13318 üzenetére

    Kösz szépen a részletes válaszod....! :R
    Link-elek két oldalt..., két D-Link router-ről..., érdekelne a véleményetek, hogy a lentebb említett feltételeknek megfelelnek-e? AP-nek használhatóak-e (ha jól láttam akkor az egyik igen)..., és hogy "Soma01" által javasolt WDS kivitelezhető-e velük? Amit remélhetőleg..., némi segítséggel..., lehet még össze is tudnék hozni! ;)
    Valamint melyik lenne a jobb választás, ha esetleg mind a két eszközzel kivitelezhető a dolog! :K

    Íme a két link:

    D-Link DI-524 Wireless Router

    D-Link DSL G684T - wireless router

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Soma01 #13321 üzenetére

    Egy kicsit rágódtam a dolgon.... :D

    Szóval akkor felejtsem el ezeket a cuccokat, amiket link-eltem és nézzek valami újabbat..., pl. egy routert ami AP-ként tudja a WPA-t esetleg a WPA2-t vagy egy "sima AP"-t hasonló tulajdonságokkal...! És persze az se lenne rossz ha tudná a WDS-t, de hogy pontosan mi az azt még nem tudom, de olyasminek képzelem el, ami abban segit (megfelelő konfigurálás után) hogy egy "egy" antennás router-ral megtudjam oldani, hogy fogadja is a Wifi-s Net-et és ki is osztja pl. az én esetemben a laptopnak.
    De ha Wifi kiosztás helyett LAN-ossal is megelégszem akkor WDS tudás nélküli router vagy AP is megfelelő lehet..., csak az első feltételnek kell teljesülni (AP-ként WPA tudás). Jól gondolom??? :F

    Az Extender fogadná és le is ossztaná a Net-et Wifi formában? (mivel csak egy antenna van rajta ezért kérdezem)..., vagy itt is a WDS segítene vagy ez más fazon? Látom van neki egy LAN csatlakozása is..., ezen keresztül tudná a NET-et osztani mondjuk egy asztali gépnek?

    Bocsi a sok kérdés miatt...., de még nem vagyok teljesen képben..., de már alakul a dolog... ;)

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Beri #13333 üzenetére

    Na akkor mostmár világos ... mit is tudnak az Extender-ek.

    De ha kb. a két végpont közé kellene elhelyzeni, az nálam nem igen működik,
    mivel az valahol a szomszéd lakásába lenne. De ha az én lakásomig nézem, akkor légvonalban van olyan max.:10m..., ebbe két plafon..., és mondjuk még egy fal..., mivel a lenti lakás (ahol a NET van) közvetlen alattam van. Az már sok lenne az extendernek? (az nem közép távon lenne, hanem az én lakásomban)

    Egyenlőre fent egy laptop van..., ami tud Wifi-t fogadni. De még ha nem is Wifi-n kapnám meg a NET-et hanem LAN-on az sem zavarna túlságosan csak hogy legyen rendes NET! De ha a LAN-os megoldás se olcsóbb akkor már inkább Wifi-s legyen! :D

    Azért emlegettem a plussz LAN dolgot, mert lehet hamarosan a Laptop mellé jön egy asztali gép is és hogy ne akkor keljen elkezdeni agyalni és átalakítani a dolgokat, hanem már most olyan rendszert lőni be! Szóval ez az extender tudná egy asztali gépnek LAN-on osztani a NET-et? Vagy az a csatlakozás (LAN) másra van?

    Soma01

    Örülök, ha sikerült jól értelmeznem a dolgokat.... ;) :DD

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Beri #13349 üzenetére

    Az a gond, hogy nem oldható meg a kábelozás a felső szintre..., azzal tisztába vagyok én is, hogy akkor simább ügy lenne! A kábelozást azért emlegettem, hogy amikor már fent van a jel (Wifi formában) utánna még az sem zavar ha kábelon kell leosztani a gépeknek (egyenlőre laptopnak).
    Ami a másik dolgot illeti..., engem is ez zavar, hogy ki tudja milyen lesz a net..., mivel nem a két eszköz közé tudnám tenni az extendert. Na de ettől amilyen most a net..., csak jobb lehet...!
    Na, de agyalok még egy kicsit ez ügyben és utánna jövök és zaklatlak benneteket a "hülyeségeimmel"... hátha össze jön valami jó kis hállózat! :D
    És köszönöm az eddigi segítségeket... ;)

    S.L

Új hozzászólás Aktív témák