Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Már sokadik körömet futom, és nem szoktam gyorsan dönteni...
    Volt egy 1043/1-es routerem, amit openwrt-vel nem sikerült felokosítani 4G-re, így szolgáltatóváltáskor routert kértem...
    Kaptam egy mifit, (aminek ugye semmi köze a klasszikus routerhez, én balga, meg azt hittem...) aminek kicsi a hatóköre és "hiába" tudja kezelni a 2,4, ill. 5 Ghz-et, (egyszerre csak egyet) utóbbit csak a tv látja... Én meg még mindig egy routert szeretnék... A helyi boltban azt mondták, 20 körül már van olyan, amibe csak a sim kártyát kell beletenni, (de akkor pont nem talált ő sem ajánlatot) én is bújtam a netet, de nemhogy 20 alatt, még 50 körül se találtam...
    Emellett azon gondolkodtam, hogy vennem kéne egy normális 4G usb modemet, (ami tudja a 2 frekit venni egyszerre) aminek van külső antenna csatlakozója, azt betenni egy normális routerbe, ami tudja mind a 2 frekit sugározni... De félek ez így túl sokba kerülne... Mert most alig van wifi lefedettség a lakásban, max. 2 szobában... Viszont ezt a verziót a ház közepére raknám, akkor lenne mindenütt wifi, az antennát meg kitenném a tetőre és akkor a 4G vétellel se lenne gond, a családi házban. (jelenleg a ház közepén a sima telefonáláshoz sem túl jó a térerő... Persze az is kérdés, hogy a tetőtől a routerig max hány méter az ajánlott kategória? (régen mikrós netem volt, az is tökéletesen rálátott a toronyra, csont nélkül).

    Ötlet? Mi lenne a jó (olcsó) megoldás?

  • andatti

    senior tag

    Mobilinternethez Router vásárlás előtt állok...
    Egy korábbi flottás előfizetéshez kértem routert, de csak mifit kapam. A hűségidő lejárt, nem tudom, újabb 2 év vállalással kaphatnék-e? (Telenor) bár ez a végső megoldás lenne csak.
    Most lesz egy új, hűségidő nélküli korlátlan net /150 Mb/s/ előfizetésem, de itt csak simet küldenek...
    Állítólag 20e alatt is lehet kapni jó mobilnetes routert, de laikus vagyok.
    Amelyek a Telenor oldalán vannak 30-50 ezer közöttiek lennének szakboltban véve, ha jól értettem.
    Volt régen egy 3 antennás TP Link routerem, de nem sikerült kompatibilissé tenni, amúgy is csak stickkel lehetett volna... Annak erős volt a wifi jele, mindenütt, tehát valami erős, jó minőségű, megbízható kellene.
    Tudom, hogy van 50e felett jó, de az nekem túl drága lenne.
    20-30 között ideális, 40ig még belefér, 50ig... háát szívnám a fogam, több időbe telne összegyűjteni.
    A leírtak figyelembevételével milyen független routert tudnátok ajánlani?

  • andatti

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #69787 üzenetére

    Bár nem nekem válaszoltál, nekem is segítség volt...
    A leírtak alapján próbáltam elemezni...

    TP-Link
    Archer MR200/ kb. 35e
    MR400, kb. 47e
    Usb nincs, csak 100Mbit, de van sim foglalat.

    Asus 4G-AC53U/ kb. 66e
    2.0 usb, 2 port, Gigabit, ftp, Standard sim, Nagyon drága nekem

    4G-AC55U/kb. 32-49e
    2db? Usb, (a képen csak 1db van), 4 antenna, Gigabit, Ftp támogatás?Nincs Sim foglalat. Így kellene a 2 usb, 1 a simnek, a másik az ftp miatt külső vinyóhoz,

    4G-AC68U, kb101e
    5 antenna, 4 port, Gigabit
    Usb3.0 1db, sim foglalat
    Perfect, csak az ára...

    D-Link DWR-953, kb. 45e
    Nincs Usb, 4db port, de csak 100 Mbit, sim foglalat,

    Huawei B525 kb. 40e
    Gigabit?, (a webshop csak 100Mbit-et írt) 3 port, Usb, (gondolom 2.0), Sim foglalat
    Csak belső antenna, nem cserélhető.

    Huawei B315S-22 kb. 35e
    4db port, Gigabites, belső antenna, usb, wifi csak 150Mbit...

    Kérdés, hogy a Huawei-ek tudják az Ftp-t támogatni?

    Ez alapján tényleg a 100e a legjobb választás, vagy a 66e 2db porttal, de nekem írdatlanul soknak tűnik...
    Van valami jó kompromisszum az olcsóbb kategóriáknál?
    Vagy ha a Huawei kezeli az Ftp-t akkor abból bármelyik jó?

  • andatti

    senior tag

    Bocs az offért...
    Ideiglenes megoldásnak azt találtam ki, hogy a mostani mifiből kiveszem a simet, és a most kapott újat teszem bele. Amit pedig kivettem, azt egy használaton kívüli mobilba teszem és azt/arról használom hotspotként a munkahelyen.
    A bénázás pedig most indul:
    A mifiből hogy lehet a simet kivenni? (nem jöttem rá, mert nem is találom) A ki és berakás között kell vmit csinálni a mifivel? Vagy csak kicserélem a simeket és újraindítás után minden ok lesz?
    Illetve, a simet hogy lehet átalakítani mifiből mobilossá, hogy működjön?

  • andatti

    senior tag

    válasz yanna #102399 üzenetére

    Ez engem is érdekelne. Megnéztem az összefoglalót, de ott csak 4G képes routerek voltak felsorolva. (vagy elnéztem valamit)
    Én most gondolkozom váltáson, mert 3 év után a mostani routerem sűrűn rosszalkodik. /B535-232a/ Eldobálja a netet, illetve nem ad netet, holott 5G tornyok vannak már csak (Yettel képviselő szerint). Amikor bevittem megreklamálni, azt mondták vegyek másikat, ez már öreg.

    b628-350 router-en gondolkozom, de ez nem asztalinak volt írva, hanem hordozhatónak és az 5G-t itt sem tüntették fel, hogy tudná. Azért írok ide a fórumba, hogy esetleg másnak van-e vele már tapasztalata, illetve mennyire ajánlott ez a konkrét készülék.

    Mivel Yettel előfizető vagyok, még választható a Alcatel HH71VM router is, de nekem ez kisebb tudásúnak tűnik. Az elméleti maximum letöltés csak a fele (300) a másikénak.

Új hozzászólás Aktív témák