Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #98933 üzenetére

    1. Várunk szeretettel a pfSense topikban. Én is több YouTube videóból szedtem össze az infókat, hogy hogyan kell, lehet, de persze nem árt, ha valamennyire értesz a hálózatokhoz.

    2. Lehet gondolkodni kombó eszközben, de ahhoz még több tudás, tapasztalat kell. Pl. én is most játszok még csak a gondolattal, hogy virtualizálással oldom meg a több gép-egy vas problémát. A vas nemrég összeállt, a megvalósítás meg ahogy szabadidőm engedi.

    3. Sok régi és új routert be lehet fogni AccessPoint-nak is, az újabbaknál már van erre külön menüpont, a régieknél meg csak pár beállítás (DHCP off, gateway a router IP címe), csak ugye ekkor nem lesz seamless roaming, hanem csak külön SSID minden AP közelében.

    Ha már idáig eljut az ember, akkor szerintem érdemes meglépni a külön AP-kat (gyári megoldásokat).

    Sok embernek a 'router' kifejezés egyenlő a mindenazegyben konzumer megoldással, amit ebben a topikban is ajánlgatunk.
    Ezek kombó eszközök, mert van bennük router, egyszerű tűzfal, switch és wifi AP.
    Vállalati környezetben ezek mind külön egységek/dobozok és már otthoni környezetben is kezd egy kicsit talán terjedni ez a megoldás, amikor komponensekből építkezik az ember.

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák