Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Valószínűleg novemberben fogok routert váltani, elég sokat olvastam utána dolgoknak, viszont egyenlőre tanácstalan vagyok.
    AC87U-t használok nagy megelégedéssel(Merlin FW-vel) viszont gondolkodom egy újabb AX-es router vásárlásán.
    Elég sok AC-s eszközöm van:
    Wifi-n csatlakozom:
    - Samsung Qled TV,Xiaomi MiPad4-es tablet, Xiaomi Mi9 és Note7es telefon,
    Kábelen csatlakozik:
    - NAS,Erősítő,Médialejátszó, másik szobában lévő Asztali gép és másik médialejátszó.

    A másik szobában lévő kábeles netet Gigabites powerline adapterekkel oldottam/oldom meg.
    Milyen routert ajánltok ennyi mindenhez?
    - Max 70-80k
    - 4-6-8 portos router (Asszem a 6 portosak a Netgear routerek valamlyike)
    - vastagabb tégla falak vannak : ~20cm
    - 70nm-es 3 szobás a lakás
    - 100-150mbit/sec netkapcsolat (átlag net)
    - Elég sokat streamelek a NAS-ról a telefon/tabletre
    Én amiket néztem:
    - ASUS RT-AX58U : ~60k 3 ég garival(ipon)
    - ASUS RT-AX92U => picit ár fölött van (~90k) viszont ezt inkább Mesh mint router ahogy nézem)
    - Tp-Link AX3000=> ez mikorra várható, mert ahogy olvastam 130 dolláros áron érkezik, itthoni áráról nem hallottam semmit.
    esetleg NETGEAR Nighthawk AX4??

    Ezenkívül van más amit ajánltok?

    Az a bajom ezen kívül Wifi 5-nek nevezett routereket néztem (TP-Link AC4000, Asus AC86U, Linksys WRT32X, NETGEAR Nighthawk X6 R8000-100PES) viszont ezek már jó pár éve létező routerek és mivel hosszútávra szeretnék venni routert (3-5 év) ezért valami újabb technológiát/chipsetet nézek.
    Ha vennék akkor lehetőleg WPA3-as titkosítás alap lenne (ami megvan az AX58U-ban), illetve valami újabb chipset és nem Broadcom.(ezzel remélem senkit nem bántok meg)
    Várjak esetleg a TP-Link bevezető árára vagy inkább próbájam ki az ASus-t?
    Illetve olyan kérdésem lenne, mivel AC-s eszközeim vannak, mennyire fogom tudni kihasználni az AX-es wifit illetve annak sebességét?

    Válaszotokat előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák