Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    Kedves Fórumtársak!

    A véleményetekre -esetleg- ajánlásotokra lennék kíváncsi az alábbi ügyben:
    (Tudom, h. ez nem a NAS topic, de itt is kíváncsi volnék a szakértők véleményére, hiszen a NAS is a Routerre lenne kötve, tehát végül is picit elválaszthatatlan a kettő az alábbi problémámban) :)

    Otthonra szeretnék egy NAS - Router kombót, mely kiszolgálná az alábbi igényt:

    NAS:
    -DLNA Mediaserver képességek FHD tartalmak streamelésére otthon kábelen (CAT5e) és WIFI-n egyaránt
    -FTP,HTTP,Torrent kliens (buherálás nélkül, tehát gyári)
    -Videó transzkódolás (munkám nagyon sok utazást kíván, így helyi tárolás nélkül streamelve hallgatnám, nézném az aktuális media anyagot, ami otthon csücsül a NAS-on)
    -1db IP-Cam, ami az otthon épségét hivatott "ellenőrizni"
    -Halk működés (Ha passziv lenne, az tökéletes lenne...vagy nagy méretű Fan alacsony RPM-el -WD Red vinyókkal (2x2TB)
    -RAID támogatás (tükrözés)
    -Mobilról történő manage-elési lehetőség

    Router:

    -Tégla falak (1 szintes ház), ~80m2 beltér, össz. kerttel együtt ~200m2-nyi WiFi lefedettség (1 erősítő belefér még a keretbe a kültéri WiFi jel biztosítására)
    -1 téglafal lenne a router-nas és a Tv között, TV WiFi-s, így lehetséges e az FHD streaming -később 3D streaming- kábel nélkül a Tv-re (akár adapterrel, ha a beépített vevő gyengus lenne)?
    -Gigabites portok WAN-t is beleértve
    -Összesen 1 PC, 2-3 laptop, 2-3 telefon, nyomtató (WiFi-s, de kábelen is mehet), 1db IP-Cam és ugye a Nas lenne "rákötve" a routerre...a PC-NAS-IPCam kivételével a többi vezeték nélkül csatlakozna
    -Min. 800Mhz-1GHz-es proci
    -Távoli elérés akár mobil App segítségével
    -Sávszél korlátozás előre beállított fix IP-jű eszközökre
    -Torrent a NAS-on futna, na nem akarok 100 alá kerülni "nMag" -on, csak a kötelező seed-et szeretném letudni

    A Routerre maximum 50-60E Ft áll rendelkezésre, a NAS-ra vinyók nélkül 80-100E Ft!
    Célom az, h. az elkövetkezendő minimum 5 évre be tudjak rendezkedni, azaz a fent említett eszközök ténylegesen jövőállóak legyenek/lépést tudjanak tartani a technika őrült rohanásával ~5 évig és ne kelljen 2-3 éven belül költenem rájuk.

    Eddig ezeket néztem ki:

    Router:

    ASUS RT-AC68U
    NetGear R7000
    Belkin AC1800
    TP-Link AC1750

    NAS:

    Synology DS214play
    Synology DS214+

    Nem tudom, mennyire mérvadó lenne nekem a LAN failover funkció, illetve a DS214+ tudja e a transzkódolást??? :F

    Előre is köszönöm szépen azoknak, akik végigolvassák :DDD , valamint a segítséget!
    Kritika, vélemény, ajánlás...nem zárkózom el egyiktől sem! :K

    [ Szerkesztve ]

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

Új hozzászólás Aktív témák