Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lonsi

    tag

    Sziasztok!
    Van egy Geil DDR3 2x2GB 1600Mhz-es memória kittem(GV34GB1600C8DC), ami úgy néz ki, hogy elhalálozott, pontosabban az egyik modul a kitből. Random kék halál a hiba jelenség. Tesztet lefuttattam és kiderült, hogy bizony a memória a ludas, amit elég kétkedve fogadtam, de aztán egy másik környezetbe beillesztve a memóriát ugyanazt a tesztet lefuttatva újra hibás memória teszt eredményt kaptam. Ahogy a gyártó oldalán láttam ez a szett élettartam garanciás, ez azért fontos mert a garancia, amit az eladótól kaptam már lejárt egy ideje. Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy Magyarországon el lehet-e intézni a garanciát, vagy fel kell vennem a kapcsolatot a gyártóval?
    Bármilyen segítséget, okosságot szívesen veszek.
    Előre is köszi! :R

    Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

  • Lonsi

    tag

    válasz Qru #16126 üzenetére

    Felvettem a kapcsolatot a Magyar importőrrel, holnap viszem is be nekik a kitet. Eddig le a kalappal az importőr előtt. Ha bármilyen fejlemény lesz akkor megosztom veletek. :K

    Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

  • Lonsi

    tag

    válasz Qru #16131 üzenetére

    Most jövök az importőrtől. Nem akarom elkiabálni, de ilyen korrekt hozzáállással már rég találkoztam. A szervizes srác megkérdezte, hogy mi a hibajelenség, én elmondtam a sztorit, annyi kiegészítéssel, hogy le is teszteltem, mire annyit mondott, hogyha lenne készleten ebből a memóból, akkor kicserélné most azonnal. Kb ez volt a reakcióm: :Y
    Sajnos viszont mivel CL8-as a memória és mivel kifutott termék, így csak annyit tud csinálni, hogy elküldi Taiwan-ba és egy körrel a cég reagálása előtt esetleg jöhet valami hasonló memória kit, amit megkaphatok cserébe. Még azért annyit megkérdeztem, hogyha ráfizetnék esetleg, akkor valami nagyobbat nem kaphatnék-e? Sajnos a rossz kit-et nem tudja milyen összeggel kéne számolni, így nem tud segíteni benne.
    A lényeg, hogy nagyon kellemesen csalódtam az importőrben, bár minden cég ilyen korrekt lenne! Le a kalappal :R
    Amint lesz újabb fejlemény akkor jelentkezem.
    Remélem nem untatom a társaságot!

    [ Szerkesztve ]

    Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

  • Lonsi

    tag

    válasz Qru #16135 üzenetére

    Viszonylag szerencsés helyzetben vagyok, mivel a "nagy" gépen kívül van egy zbox-om, illetve egy netbookom-is. Így akár egy hónapot is tudok várni az alkatrészre.
    Gondolkodtam én is, hogy elfogadok egy gyengébb szettet is, de végül maradtam annál, hogy küldjenek egy másik ugyanilyen szettet, vagy legalábbis ehhez hasonló paraméterekkel rendelkezőt.
    A vásárlási értéket sajnos azért nem tudta figyelembe venni a szervizes, mivel sem garancia levelem, sem számlám nincsen meg. Volt egy költözésünk és a "lejárt" garancia levelek selejtezésre kerültek. Tanulság, hogy a garilevél még akkor sem kidobandó, ha az eladó csak pár évet ad rá.
    A lényeg, hogy egy hónap alatt megpróbálok egy új konfigot összeállítani egy mATX-es lap és ház társaságában, illetve a jelenlegi konfigomat addig megpróbálom kiárulni.

    Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés