Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor

    veterán

    válasz proci985 #52231 üzenetére

    Ha jól be van kalibrálva akkor nincs black crush. Ezért fontos, hogy az adott szoba körülményeihez legyen kalibrálva, mert pl 2.2 gammával (az alsó tartományban) nem optimális helyen (értsd denevérbarlang) akkora black crush van, hogy csak na :D, ezért érdmesebb a a feketei közeli tartományban a 2.1 inkább 2.0-t becélozni (bt.1886), mér amennyiben hajlandó rá a projektor...

    Meg ugye a nem túl acélos kontraszt miatt nagyon sötét jeleneteknél inkább az a baj, hogy nem lesz megfelelően dinamikus a kép.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

  • tobias40

    veterán

    válasz proci985 #52231 üzenetére

    És te milyen gépet vettél?Azóta is falra vetitesz vagy vettél vásznat?
    Természetesen nem a plazma feketéjét várom el egy ilyen árú géptől,rosszul fogaalmaztam az előzőekben,csak arra utaltam hogy azt néztem eddig.Természetesen a plazma marad amig csak szuszog a kedves! :D
    Még azóta sem tudtam megnézni egyet sem,nincs a környezetemben proji.. :(
    Én 100-120"-ban gondolkodom max egyelőre,aztán lehet hogy lejjebb adom ha annyival jobb képminőséget kapnék kisebb felületben uanazért a pénzért.
    De még nagyon az elején járok a dolognak.

    Még az esti teraszon való vetítés mozgat nagyon,hogy jön a nyári olimpia meg a foci eb (reméljük!)erre van vkinek saját tapasztalata?Milyen géppel ire vetitve?Én az(telekomos) iptv hd csatornáit szeretném majd használni mind benti mind pedig a kinti tv-nézésre,nyilván ésszerű keretek között.
    Ezt hogyan kapcsolom a projihoz,hdmi-n?
    Mert azt is kell építenem a teraszon (220V,meg a tartó elyet stb..)
    Gondolom hálózati lejátszóként nem üzemel a projektor utp kábellel bekötve az otthoni hálózatba,mivel ez nem lejátszó hanem "csak" megjelenítő!

    Bocs ha nagyon hülyességeket kérdezek! ;]

Új hozzászólás Aktív témák