Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kantorcsaba

    csendes tag

    Sziasztok!

    Laptopot szeretnék vásárolni, olyan kategóriában ami a jelenlegi gépemet kiváltja. Új géppel kapcsolatban már kaptam itt sok hasznos tanácsot de hirtelen sürgőssé vált a dolog és az a pénz még nem jött össze. Mivel most is főként egy erős asztali gép a cél ezért ezzel nem szeretnék elszállni de jó lenne ha annyit nyújtana mint amin eddig dolgoztam, mert egyenlőre akkor ez lesz és a jövőben is jó hasznát tudnám venni.

    Felhasználás: CAD rajzolás, tervezés, modellezés, renderelés, grafikai munkák, videóvágás. Játék egyáltalán nem.

    Laptop oka a jelenlegi PC halála és majdani új asztali géptől független másodlagos mobil munkaállomás lehetősége, egyeztetés, prezentáció.

    Ár max 250 000 vagy olcsóbb
    Leginkább Dell de lehet más is ha oka van
    Numpad, magyar billentyű, Windows

    Asztali volt:
    - Intel Core2 Quad Q6600 2,4GHz
    - GeForce 9600 GT
    - 8,00 GB RAM
    - 1920x1080, 60Hz
    - Win 8.1 Pro x64

    Amit néztem helyette:
    - DELL Inspiron 15 5558 18120
    i5-5200U 2,2 GHz, 8,00 GB, GeForce 920M, 1920 x 1080
    [link]

    - DELL Inspiron 15 5558 17894
    i7-5500U 2,4 GHz, 8,00 GB, GeForce 920M, 1366 x 768
    [link]

    Nem tudom annyira számít e itt az i5 / i7 teljesítmény különbsége amiért feláldoznám a fullHD felbontást, mert munkaterület miatt a kisebb felbontás szerintem nagy hátrány. Ezért inkább az elsőre hajlok de tudnátok esetleg véleményezni vagy ajánlani más típust, ami jobban megfelelne? Illetve ezekkel már a régi teljesítményét elérem ugye?

    i5 / i7 CPU : [link]
    asztali / laptop GPU : [link]

    Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

  • kantorcsaba

    csendes tag

    válasz Khelben #108760 üzenetére

    Nem értek hozzá, ezért kérdeztem. De hogy a fele? Durva. Mi volt abban olyan nagy szám? Hasonlót nem is találok 250-es kategóriában. Asztalit néztem az volt tervben de az 400 és az még nem jött össze és a sors közbeszólt ezért kellene a laptop és ezt így később is ki tudnám használni. Legalábbis gondoltam ... :) Ettől függetlenül azért az asztali a cél. Köszi CS

  • kantorcsaba

    csendes tag

    Sziasztok!
    Édesanyámnak szeretnék laptopot venni, illetve otthonra ... aki használja. Ehhez mérten kérnék segítséget.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás:
    - akár most, vagy ha lesz a közeljövőben akció akkor tudok várni
    (2) A gépre szánt összeg:
    - bruttó 120, max 150 000, de olcsóbb is lehet
    (3) Felhasználás:
    - általános otthoni média, internet, office, youtube, hd
    - amennyire a kategória engedi photoshop vagy cad fájlok kezelése is előny lenne de tényleg csak alapszinten
    (4) Ha játékra is használnád:
    - nem kell játék
    (5) Kijelző :
    - 15,6" ha belefér 17", típus mindegy, HD
    (6) Mennyit lesz hordozva:
    - házon belül, nyaralás, leginkább hálózati töltő
    (7) Operációs rendszer?
    - windows 7-8-10 (op rendszer van)
    (8) Tárhely mérete és típusa, memória, optikai meghajtó:
    - 500 GB, 4 GB memória (esetleg 8), DVD író kell
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    - webkamera, valószínű asztali monitorra lenne kötve, esetleg dokkoló, wi-fi természetesen
    (10) Csak új vagy használt is:
    - cégre venném, ezért elsősorban új az áfa miatt (lehet használt is ha indokolt)

    Árát és felhasználást tekintve ez gondolom i3, de jó lenne i5-ben is gondolkodni bővíthető memóriával (8 GB) hogy több mindenre is jó legyen szükség esetén, de nem tudom ez mennyire férne bele, illetve mennyire lenne nagyobb a teljesítmény az árhoz képest. Esetleg jó lenne mindkét verzióra egy egy opció.

    Köszönöm szépen!

    [ Szerkesztve ]

  • kantorcsaba

    csendes tag

    Szülőknek kinézett laptop internetre, média lejátszásra, és általános office dolgokra. Otthoni felhasználás, játék nélkül, max Photoshop

    Lenovo IdeaPad 100-15IBD 80QQ007RHV
    Dell Inspiron 5558 DLL_Q3_23_EL_208900

    Videókártya tekintetében van mindkettő: HD Graphics 5500 VAGY GeForce 920M. Ez csak játék esetén mérvadó?

    Továbbá ez biztos alap dolog de .... a DELL leginkább Linux-al kapható, míg a LENOVO FreeDos.
    Win-om van legális, szóval annak újra megvásárlását kerülném. A Linux-os gépre ugyanúgy lehet telepíteni Windows-t vagy van valami felépítésbeli különbség is?

    Esetleg van más tanács másik gépet illetően a kategórián belül, vagy akár hogy ezeken belül pontosan melyik lenne jó? Igazából nekem kínai, hogy miért van ennyi eltérő sorozatszám egy típuson belül.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák