Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Sziasztok!
    Hátha valaki ismer valami rejtett gyönygyszemet ebben a kategóriában.:)
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Szeptember eleje.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    250k de ha valami nagyon tuti über csokimaci vétel van akkor 300-ig is felmehet.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    CAD, programozás és tanulás illetve casual játék
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    LoL, Guild Wars 2, de ez igazaból másodlagos mert van egy erős asztalim és csak nyaranta külföldi meló alatt játszanék rajta, de akkor amúgy se nagyon van idő ilyesmire.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    A teljesítmény, vigyázni szoktam a dolgaimra, rongyrazasra meg nem adok.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Mindenképp, de meglátasom szerint olcsóbb ha utólag magam rakom bele. De leginkább 2 HDD helyes gép lenne az ideális vagy az ODD lecserélése lévén évek óta n használok DVD-t.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    17,3", mindenképp matt, FHD, de a HD+(1600x900) is elfogadható.
    (8) Notebook tömege?
    Nem igazán szempont.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Lehetőleg nélküle mert van legalis student licensem win7-hez. Win8-tól meg óvjon meg a jóisten...
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Nem olyan fontos a tarhely lévén van egy fő asztali gépem, RAM 8gb, optikai meghajtó nem fontos.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Billentyűzetvilágítás jó lenne.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    CAD-hez és programozáshoz nem árt a bika CPU, dedikált gpu nem olyan fontos, de jó lenne.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Eddig 2 gépet néztem ki
    [Asus x750 LN]
    Ennél azért csípi a szemem az U-s proci, de egyébként jó lenne.
    [lenovo G710]
    Itt meg a kijelző ne az igazi....
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Hasznaltat nem szivesen vennék a gari hiánya és a bajos beszerzés miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Hamarosan, pár héten belül, de nem SOS.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    300k, ez eléggé hard limit, de ha valamelyik feltételben nagyon le kell adni akkor pár ezer forinttal felé lehet menni.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    A fő kihívás kisfilmek vágása lenne, Adobe Premiere-el. Játék nem nagyon szempont. A Premiere-el kapcsolatos hardverteszteken úgy láttam hogy egy dedikált VGA sokat számít illetve a 4 valós magból is profitál elég sokat. Szóval ilyen Ryzen 5 vagy nem U-s i5 vonalon gondolkozunk egyelőre.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    1080p. A jövőbeni tulaj nem specifikálta, jelenleg egy fényes TN-en van neki és különösebben nem zavarja. Én azért apróbetűvel odatenném a matt IPS-t ha létező opció.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lesz hordozva, de leginkább asztaltól asztalig. Utazás közben max filmezés vagy böngészés. A jelenlegi gép kb 1,5 órát megy aksival szóval ez nem különösebben kiemelt szempont.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows licence van a hölgynek (diák) szóval ha pár ezer forintot le lehet faragni az árból egy FreeDOS-al akkor az nyilván jó. Amúgy windows 10.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optikai meghajtó nem kell, van külső. A vágáshoz fontos lenne a 16GB RAM vagy 1x8GB modul hogy később bővíteni lehessen.
    SSD szerintem 2020-ban minimum, viszont az nem fontos hogy NVME legyen, egy SATA3-as is iszonyat előrelépés lenne. Én örülnék ha lenne M2+SATA hogy esetleg egy nagyobb HDD-t be lehessen rakni tároláshoz, de ez nem prioritás, külsővel is megoldotta eddig.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI külső monitorhoz.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Igazából lehet használt is ha van rá garancia.

    Sajnos elég lehangoló a kínálat amit találtam eddig. Vannak TUF gépek ebben az ársávban de ott a Ryzen verzióknak gyatra a hűtése, az Intelesből meg szar a kínálat. Még az Aspire 5-öket néztem de ott meg valami mindig hiányzik.

    Az a benyomásom hogy valahol a gamer vonal alján lesz az ami nekünk jó, csak iszonyat dömping van ezekből nehéz megmondani mi az ami nem hullik szét az ember kezében vagy olvad le. Hátha valakinek van tapasztalata és a jó irányba tud terelni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák