Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kkdesign

    senior tag

    Sziasztok!

    Úgy emlékszem valamikor mostanság írtam ebbe a topikba is, de aztán a hp topikban mélyültem el jobban. De szeretném kikérdezni a ti véleményetek is. 2 gép van jelenleg ringben nálam. :
    [egyik]
    [másik]
    HPban az ujjlenyomatolvasó ami pluszban nagyon tetszik, a dellben pedig a háttérvilágításos billentyűzet :D Bár úgy tudom hpba lehet venni olyan billt is, ha úgy van :)

    Mindkettő 12GB ramra bővítve. Rambó sose ölég :DDD Igazából erről a 2 gépről is érdeklőnék, hogy mi a közösség véleménye minőségben róluk, melyiknek jobb a minősége, a dellben ips panel van-e(nem találtam erre infót)? Mennyire melegszenek? Aki ilyeneket használ mi a véleménye róluk? Igazából Probook egy régebbi álmom már, de azért befészkalódott a képbe tegnap csakcsak ez a dell is. Tudom hogy nem szabad csőlátásba menni, de nem szeretnék más márkákban nézelődni oly nagyon. Asusban csalódtam(inkább külsős szemmel nézve[tabletben ótvar kaki az saját tapasztalat pluszban említve]), MSI tojás sütő, saját tapasztalat. Alsókategóriás anyaghasználatú Dell inspiron n5110 kissé csalódás melegedés miatt, ellenben 6 éve szolgál ez pozitív.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Kb január utolsó hete, de lehet előbb.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    ~250ezer kb. A nagyon plafon a 255. SZigorúan véve nem 260, mert akkor már de mért nem lehet 265, vagy 270 és csak csúszik fel az ár :)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Mindegyik. Játék nagyritkán, ha nyáron lesz szabadidő lehet wowot 1-2 hétre beröffenteném :) .
    Irodai programok ebbenaz árban simán mennek, néha ezekre szüksége is van.
    Programozás az jellemző lenne, Visual Studio, Xamarin benne, és társai. tanulás és hobby szint is.
    Adobe programcsalád is. Tanulás és hobbi szint is. Igazából ide írom bővebben ,hogy mikor milyen kedvem van, mihez érzek kreativitást hobby oldalon, úgy röffentek be mondjuk egy ArchiCadet vagy Photoshopot, Illustratort.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Oly Nagyon nem jellemző, 250ezres kategóriában régebbi játékok közepes szinten elégséges felbontással azért beleférnek, de ha valami agymenésem által valamit felpakolok, és minimumon megy, akkor nem esek kétségbe, nem nagyon mozgat.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Min 13, max 15,6 TN Panelen éltem eddig is a jelenlegi Dell inspiron 5110n-emmel. HP topikban kaptam érte az ívet, hogy fotószerkesztésre IPS :) jó lenne nyilván de a feltételem szimplán egy FULL HD Panel.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    2 hetente lenne hordozva kb. Nem Laptopozok utazás közben, ha mégis akkor azt a 2in1es kis táblagépemen. SZóval ne mlaptopozok :D

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Mindegy, úgyis saját Win10 menne rá.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Legyen optikai meghajtó hely, bármely konfigból azt hoznám ki, hogy ssd+ odd helyén hdd egy tokban. Min ram 8GB

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép, mert Cafeteriámból menne céges számlára, erre alkalmas boltból jöhet össze max a vásárlás, így ram bővítés vagy az ssd+hdd kombó pénzből(250en felül) lenne megoldva majd a tavasz folyamán.

    [ Szerkesztve ]

  • kkdesign

    senior tag

    válasz Tothgera30 #125088 üzenetére

    Nem szeretnék használtat, nem ismerem az előéletét, nem bízom ezekben a használt dolgokban :)

    A Latitude gépek is bejönnének de azok újonnan egy szintel feljebb lévő kategória, valamint mivel elérhető áron látom a 7es szériás procikat és ráépült technológiát DDR4ram stb, így nem igazán akarok U-s prociból ezalá menni. Alles Zuzammen pedig 6os széria alá nem mennék ha nem U-s prociról beszélünk.

    Más valakinek véleménye erről a két gépről amit a [125086]-os hszben linkeltem ? Vagy egyéb hozzászólás? :)

  • kkdesign

    senior tag

    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy hamarosan megjön a laptopom, egy HP Probook 450 G4 , hogy abba ez a páros belehelyezhető lenne? [link][link]

    A másik kérdésem, hogy mennyire nehéz ezeket beletenni? az aljáról a kis nyílások elegek ahhoz hogy ezt a módosítást végrehajtsam?

  • kkdesign

    senior tag

    válasz dugo_ #125872 üzenetére

    Értem és ez az M2-s SSD ez mit jelent? simán beteszem a helyére és mehet rá a windóz is akár? uyganúgy gyorsan mint ha a másik felosztás lenne? vagy van bármi hátránya?

    Szerencsére jó tanárom van Szgépes Architektúrákból, így sokat mesélt az ssd-kről, de ezzel az M2 foglalatossal még nem találkoztam azért is érdeklődök. Hogy ugyanúgy felismeri e elsődlegesnek magát, hogy arra windóz a hddre meg "big data"

    [ Szerkesztve ]

  • kkdesign

    senior tag

    válasz dugo_ #125874 üzenetére

    Értem, tehát megveszem, beleteszem, nyomom be a windóz usb-t aztán használom, ugye? :)

    a képen amit mutattál bal alsó hosszúkás sandisk cucc volna az igaz? :)

    [ Szerkesztve ]

  • kkdesign

    senior tag

    Sziasztok!

    Valószínű, holnap érkezik a HP Probook G4-em :)

    Azt szeretném kérdezni ezzel kapcsolatban, hogy hallottam affelől, hogy lehet uefi módban telepíteni windows-ot. Elvileg gyorsabban indul, ennyit tudok róla, lehet tévesen. Tudtok segíteni, hogy mire jó az, megéri-e úgy telepíteni a windows-t vagy simán mint eddig pendrive aztán csókolom bootolok róla és jóság!? valaki tud segíteni, aki jobban kompetens az ilyen ügyekben? :)

  • kkdesign

    senior tag

    Sziasztok!

    Páromnak szeretnék találni egy megfelelő laptopot, kérlek segítsetek a választásban.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Közeljövőben jó lenne.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200 ezer ft. A 205ezer ha kell bele plusz ram akkor oké, 210 már nem.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    Sulihoz kellene, plusz filmnézés, telejsen alap játékmentes célokra, böngészésre.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    ------------
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Minimum IPS fényes/matt mindegy

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    95%ban otthon. Az 5%al is fölé lövök, tán negyedévente 1x lenne hordozva, lehet sokat mondok ezzel is :)

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Semmi/Win10/Free dos - mindegy, ezt megoldom neki.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    csakis SSD, ha van mellette luszban hdd az remek, de ssd az alap. Ram minimum 8 gb, vagy ha 4 akkor bővíthető legyen gari vesztés nélkül.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    ---
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    CSakis új gép, csakis megbízható helyről, részletre.

    A Win 11 kompatibilittás azért legyen meg benne, min 8.gen intel/ ideillő Ryzen.

    Videokártya nem kell.

    Márka leginkább HP lenne jó, Dell is oké, s egyebekre is nyitottak vagyunk, ha árhoz mérten korrekt az anyagminősége, és indoklással ellátva jó választás lehet :)

    Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák