Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thommer

    csendes tag

    Sziasztok
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2-3 hét

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    210 - 260 ezer.

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Munka: Programozás. Én egy Core i5-s szintű procit tartanák minimumnak.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Abszolút nem lényeg.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Itt bajban vok. 15 coll jó lenne, a jelenlegi 17-es gépem mellé, a hordozhatóság miatt, viszon az 1300x768 (vmi ilyesmi) felbontás nekem kicsi. Érdemes lehet full HD-s (1920*1080) felbontás 15-collban? Vagy akkor már 17-es legyen inkább ez is?

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás köben egyáltalán nem lesz használva, viszont több helyszín között lesz mozgatva.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem lényeg.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Tárhely nem lényeg. SSD majd utólag mindenképpen kerül bele, egyelőre nem szempont.
    Optikai meghajtó szintén nem szempont.
    De fontos, h legyen lehetőség a 16GB memóriára, de nem baj ha "gyárilag" még kevesebb van benne.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Háttér világítással rendelkező billentyűzet jól jöhet, ill. PowerShare-es Usb 3 port.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Jelenleg az ASUS N551jk-nál álltam meg, de ez kicsit erősnek tűnik ahhoz képest, amire kellene:
    http://notebookstore.hu/shop/laptop/asus_n551jk_cn192d_notebook__11014.htm
    A 16GB memóra, ahogy néztem már kategória ugrást jelent sokaknál, ami hozza magával a többi, jelen esetben nekem nem kellő feature-t is.
    Köszi előre is a segítségeteket!

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

  • Thommer

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Nem sürgős, már egy éve kisebb szünetekkel újra és újra nekifutok. Őszig szabok magamnak határidőt.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    kb. 600 000 Ft.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    80% Fejlesztés (programozás), több Visual Studio instance, Docker, Browserek sok tabbal
    20% játék/filmezés
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    1920*1080-nél nem igénylek nagyobbat, 2-4 éves címek többnyire.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15-16 col, 1920*1080, IPS
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem releváns
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    32GB-tal lenne a legjobb, de ahogy néztem, majdnem mindegyik esetben olcsóbb ha magam bővítem, így 16GB. SSD min. 512GB
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Semmi extra.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új.

    Amiket kinéztem:
    Ryzen - RTX 3070 8GB
    LENOVO Legion 5 15ACH6H
    32GB
    542 990 Ft
    Acer Nitro 5 - AN515-45-R597
    626.900 Ft

    Intel 12.gen - RTX 3060 6GB:
    LENOVO Legion 5 15IAH7H (Storm Grey)
    599 990 Ft
    LENOVO LEGION 5 PRO 16IAH7H (82RF0064HV) GLECCSER FEHÉR
    662 900 FT
    Amin filózom:
    Ér-e annyit a 12. gen Intel gyengébb VGA-val, vagy a Ryzen + 3070 a nyerőbb?
    Legion 5 15ACH6H miért annyival olcsóbb, mint a Nitro?
    Kijelző vajon melyiknél lehet a legminőségibb? És a hűtés?
    Az Ryzenes Legionnál úgy néztem még VC hűtése van, de az újabbnak már nem. Ez mennnyit számíthat?

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

  • Thommer

    csendes tag

    válasz formula01 #177325 üzenetére

    Köszi a tippet, jónak tűnik a gép!
    Meg lehet vmilyen hivatalosabb helyről tudni h melyik gép VC hűtéses? Vagy csak disassemby videokból, tesztekből derül ki?
    A billentyűzet nem lesz gond, jelenleg egy 2015-os Asus G551JK-t használok, szintén többnyire fejlesztésre (i5 4200H :B ).
    Egy nem gamer gép mivel tud nekem többet nyújtani munkához?
    nem izgat h ultra könyű legyen, nem kell giga akkuidő, utazás közben nem igen használom. Viszont sokat mozgok "telephelyek" között ahol melózni, vagy szórakozni is tudnom érdemes. Így nekem egy minden az egyben gép kéne, nyilván így kompromisszumok kellenek, így nem is akarom kihegyezi egyik v másik felhasználásra.
    CPU és GPU ügyben néztem a Benchmarkokat
    https://www.notebookcheck.net/i7-12700H-vs-i5-12500H-vs-R7-5800H_14013_14055_13005.247596.0.html
    https://www.notebookcheck.net/GeForce-RTX-3070-Laptop-GPU-vs-GeForce-RTX-3070-Ti-Laptop-GPU-vs-GeForce-RTX-3060-Laptop-GPU_10476_11120_10478.247598.0.html
    És nekem érzésre a zanzásított eredmény tükrében úgy tűnik többet nyerek az erősebb GPU-val, mint amennyit vesztek a CPU-val. 4.genes Intel után minden újabb CPU felüdülés lenne

    [ Szerkesztve ]

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

  • Thommer

    csendes tag

    Sziasztok!
    Adott 3 gép, mindegyik mellett van pro-kontra. Ezek közötti választásban szeretnék segítséget kérni, minden szempont érdekel. :) (felhasználás: kis mindenes, kb 80% meló - programozás, 20% játék,film)
    - Acer
    626e de kb azt tudja mint a lejjebb lévő legion, de miért drágább ennyivel? Vállalható az Acer egyáltalán? Ha igen, ezt simán túlárazták, vagy van benne vmi plusz?
    - Legion 5
    Most 542e 32GB RAM-mal, de csak sima Legion
    - Legion 5 Pro
    569e. Ő legnagyobb kérdés. Az angol billentyűzet, adott esetben nem kizáró. Viszont a psref oldal szerint: Case Material Aluminium (top), PC-ABS (bottom). Mennyit számít h alumínium az egyik, akár másik oldala? Hűtés ügyben hozzáad? Vagy "csak" tartósságban ad hozzá?
    Felbontás: Érdemes-e 2560x1600-as felbontás ilyen kis méretben? Jelenleg a 2015-ös, 15colos, 1980x1080-ast kütyüt nyúzok jó rég óta, melóra nagyrészt, így nekem a FHD is bőven elég lenne. Így is 125%-on van a Windows nagyítása. Még nagyobb felbontáson ezt még feljebb kéne tennem, ha kényelmesen akarom látni a UI-t. Programozásban a betűméretet ettől függetlenül tudom csökkenteni, szal FHD-n és felette is ok. Ami gond, h néhány régebbi program nem skálázza magát, így a applikáció szintű Windowsos DPI beállításokkal választhatok, h vagy nagyon picik marad a UI elemek, vagy blurred lesz a megjelenítése. Én feleslegesnek ítélem, de akinek van tapasztalata kíváncsi lennék rá, h mit és mennyit adott neki ez a plusz.
    Játékoknál nem zavaró ha ilyen monitoron csak FHD-ban akarok játszani? Nem lesz e leskálázva rondább mint nativ FHD-n? (Lehet h elmúlt már az az idő, de én még leragadtam annál a jó pár éves megállapításnál, h a natív felbontás az ajánlott :))
    Köszi
    (monjduk lehet h ez a gaming topciba mehetett volna, de nem tudtam törölni :( )

    [ Szerkesztve ]

    ''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

Új hozzászólás Aktív témák